Help for English

Oblékání - mít něco na sobě

Komentáře k článku: Oblékání - mít něco na sobě

 

Re: A/AN

A YELLOW (yellow začíná ve výslovnosti na J)

V nahrávce je …AND A YELLOW T-SHIRT.

Dobrý den ve větě What are you wearing? slyším what do you wearing, vím že by to bylo gramaticky špatně, ale prostě to tak slyším. :oops:

To se ti tam asi ozyva to „skoro“ D ktere Marek vyslovil na konci WHAT. Ze by us. eng?

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Jirka
Odkaz na příspěvek Příspěvek od Dáša vložený před 15 lety

Dobrý den ve větě What are you wearing? slyším what do you wearing, vím že by to bylo gramaticky špatně, ale prostě to tak slyším. :oops:

Re:

lol :D ja tam zadny do neslysim, ba dokonce ani d. Zrejme jste si spletla vetu, kterou poslouchate.

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Neregistrovaný uživatel
Odkaz na příspěvek Příspěvek od Dáša vložený před 15 lety

Dobrý den ve větě What are you wearing? slyším what do you wearing, vím že by to bylo gramaticky špatně, ale prostě to tak slyším. :oops:

Re:

Zkuste si dobře poslechnout věty : ‚What do you wear to work.‘ a ‚What are you wearing?‘
Tady je ten rozdíl dobře slyšet.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Dáša vložený před 15 lety

Dobrý den ve větě What are you wearing? slyším what do you wearing, vím že by to bylo gramaticky špatně, ale prostě to tak slyším. :oops:

Re:

Jak říká Jim_Cz níže, asi se vám zdá, že tam je DO, protože v americké angličtině se T v některých místech čte podobně, jako D.

Více o tomto jevu je v článku o americké výslovnosti (sekce Reálie)

hmmm, tak to se omlouvám, ale myslela jsem si, že bude chyba na moji straně, poslechy mi vůbec nejdou :-(

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Dáša vložený před 15 lety

hmmm, tak to se omlouvám, ale myslela jsem si, že bude chyba na moji straně, poslechy mi vůbec nejdou :-(

Re:

Já to slyším také tak. Kdybych to neviděla napsaný, myslela bych že je tam ‚do‘.

Člen

Je mi líto, asi se projevím úplně hloupě, ale co mi nejde pořád nějak do hlavy je, proč je použit neurčitý člen, když má na sobě určitou jednu červenou sukni..ne jen ´nějakou´ červenou sukni..přece se na ní koukám, tak je to určitá ta jedna sukně..chjo.. :oops:

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Seema vložený před 15 lety

Člen

Je mi líto, asi se projevím úplně hloupě, ale co mi nejde pořád nějak do hlavy je, proč je použit neurčitý člen, když má na sobě určitou jednu červenou sukni..ne jen ´nějakou´ červenou sukni..přece se na ní koukám, tak je to určitá ta jedna sukně..chjo.. :oops:

Re: Člen

Protože někomu dáváme novou informaci, něco co nevěděl. O červené sukni či modrém tričku posluchač slyší poprvé, proto neurčitý člen.

Určitý člen by byl, kdyby někdo např. hledal své modré tričko a my mu řekli, že TO modré tričko řece má právě na sobě: You're wearing THE BLUE SHIRT! – Tady je to ta konkrétní košile, o které se mluvilo.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re: Člen

Protože někomu dáváme novou informaci, něco co nevěděl. O červené sukni či modrém tričku posluchač slyší poprvé, proto neurčitý člen.

Určitý člen by byl, kdyby někdo např. hledal své modré tričko a my mu řekli, že TO modré tričko řece má právě na sobě: You're wearing THE BLUE SHIRT! – Tady je to ta konkrétní košile, o které se mluvilo.

Re: Re: Člen

Díky moc…budu si to (snad už konečně) pamatovat..:o)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.