Help for English

Místní předložky #1

Komentáře k článku: Místní předložky 1

 

Terka

no super konečně nejaká stranka kde maj učení i pro začátečníky nebo pro děti tohle sice zrovna umim ale věřim že tu bude spousta věcí co neumim!!!super :-D jsem moc ráda:-)

Re: What does „next up“ mean?

Napište to ve spojení, ve kterém jste to viděl/a.

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Neandertalensis
Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re: What does „next up“ mean?

Napište to ve spojení, ve kterém jste to viděl/a.

Re: Re: What does „next up“ mean?

Bylo to na jednom internetovém rádiu. Celý text zněl nějak takto: /On Air Now: LA Dodgers Next Up: Sean Hannity/
Děkuji za odpověď

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Neandertalensis vložený před 15 lety

Re: Re: What does „next up“ mean?

Bylo to na jednom internetovém rádiu. Celý text zněl nějak takto: /On Air Now: LA Dodgers Next Up: Sean Hannity/
Děkuji za odpověď

Re: Re: Re: What does „next up“ mean?

když je něco ‚UP‘, tak je to „na řadě“, NEXT – další. Takže normálně že jsou další na řadě.

IN a/the nice church

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda-li je přijatelné použít po předložce neurčitý člen, např.:

I was in a nice church – byl jsem v nějakém hezkém kostele (byl hezký, nepamatuji si nic konkrétního).

Někde jsem četl, že se po předložkách používá výhradně člen určitý. Teď si tedy nejsem jist. Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od CommUNITYinspiration vložený před 15 lety

IN a/the nice church

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda-li je přijatelné použít po předložce neurčitý člen, např.:

I was in a nice church – byl jsem v nějakém hezkém kostele (byl hezký, nepamatuji si nic konkrétního).

Někde jsem četl, že se po předložkách používá výhradně člen určitý. Teď si tedy nejsem jist. Děkuji

Re: IN a/the nice church

Ne, to je naprostý nesmysl. Předložka a použití členu spolu vůbec nesouvisí. Vše se řídí běžnými pravidly pro používání členů.

NEAR

Prosím o vysvětlení rozdílu mezi NEAR a NEAR TO.Existují nějaká pravidla?
Děkuji

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Láďa
Odkaz na příspěvek Příspěvek od Kate76 vložený před 15 lety

NEAR

Prosím o vysvětlení rozdílu mezi NEAR a NEAR TO.Existují nějaká pravidla?
Děkuji

Re: NEAR

Odpověď na tuto otázku od skvělého autora těchto skvělých stránek nalezneš v článku „Místní předložky #2“ v sekci Angličtina pro začátečníky. Je to 8. komentář odspodu. Tady je celé znění:
„TO se s NEAR používá zpravidla jen v některých případech, jako např. se superlativem NEAREST TO sth (lze ho ale vynechat) a nebo když je někdo NAPOKRAJI NĚČEHO, např. NEAR TO DEATH, NEAR TO TEARS, NEAR TO A BREAKDOWN apod. (ale opět lze vynechat).“

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.