Help for English

Miscellaneous Upper-Intermediate Test #4

Komentáře k článku: Miscellaneous Upper-Intermediate Test 4

 

Diky za to vysvetleni rozdilu APART FROM a EXCEPT FOR. Dosud jsem si myslel, ze to jsou v podstate synonyma.

Jenom prosim o male upresneni pro pomaleji chapajici (pro me). Je to tedy tak, ze jsou opravdu nezamene a nebo APART FROM zahrnuje sirsi oblast a jde pouzit jak ve vyznamu „krome me (a vcetne me)“ ale i navic v tom vyznamu EXCEPT FOR (tedy s vyjimkou me)?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JiM_cz vložený před 15 lety

Diky za to vysvetleni rozdilu APART FROM a EXCEPT FOR. Dosud jsem si myslel, ze to jsou v podstate synonyma.

Jenom prosim o male upresneni pro pomaleji chapajici (pro me). Je to tedy tak, ze jsou opravdu nezamene a nebo APART FROM zahrnuje sirsi oblast a jde pouzit jak ve vyznamu „krome me (a vcetne me)“ ale i navic v tom vyznamu EXCEPT FOR (tedy s vyjimkou me)?

Re:

Ano, APART FROM se dá použít v obou významech.

Dneska mám nějaký dobrý den – 100%. It made my day. Ale myslím, že už toho bylo pro dnešek dost. Let's call it a night. Nebo ještě něco pokazím :-)

Hey this is ridicilous – every time i take any of your tests i get „only“ 93% can´t wait to get 100%..... :D

Muzu se zeptat na rozdíl mezi occur a cross sb´s mind??De­kuju moc

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Gabčule vložený před 15 lety

Muzu se zeptat na rozdíl mezi occur a cross sb´s mind??De­kuju moc

Re:

No, prakticky asi žádný.

Re: klub 73

Také se dnes přidávám k 73%

so far my worst test i have written. only 53%
It will need some doing to as good as Gothsweeting :-)
Please, can you tell me what your average is?

oprava: to be as good as
a potom: your average score is :-)

mám dotaz ohledně té třináctky…je na to vyjádření dokonavosti pomocí předpřítomného času nějaký článek?

wow, super test, nevěděla jsem, že pohlazení a mrtvice se řekne stejně :shock:

tak ted sem si tyhle první tři upper testy dělal jen tak pro ověření po 3/4 roce znovu a zjistil sem, že sem se v každým zlepšil o 20–30% :o ..motivace…mám rád tyhle stránky :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.