Help for English

Homografy: Umíte je přečíst správně? (B)

Komentáře k článku: Homografy: Umíte je přečíst správně? (B)

 

separate

Když je tam to malé „e“, tak se to čte sepret nebo seperet?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Chuckie el carnicero vložený před 15 lety

separate

Když je tam to malé „e“, tak se to čte sepret nebo seperet?

Re: separate

to malé „schwa“ se vyslovovat může nebo nemusí. Může to tedy bát SEPReT nebo SEPeReT. (ta malá éčka si samozřejmě otočte vzhůru nohama)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re: separate

to malé „schwa“ se vyslovovat může nebo nemusí. Může to tedy bát SEPReT nebo SEPeReT. (ta malá éčka si samozřejmě otočte vzhůru nohama)

Re: Re: separate

OK, díky.

Poklonit se

Ahoj, chtel bych se zeptat jak se ma vyslovovat „poklonit se“. Jako „masle“ nebo jako „prid“? Aragorn rika hobitum „My friends you bow to no one“. Myslim ze to vyslovuje s „a“ ale specialne tohle slovo mi docela mate.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Hum4nfrog vložený před 15 lety

Poklonit se

Ahoj, chtel bych se zeptat jak se ma vyslovovat „poklonit se“. Jako „masle“ nebo jako „prid“? Aragorn rika hobitum „My friends you bow to no one“. Myslim ze to vyslovuje s „a“ ale specialne tohle slovo mi docela mate.

Re: Poklonit se

Je to v článku o homografech.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re: Poklonit se

Je to v článku o homografech.

Re: Re: Poklonit se

A jo. Odkaz jsem nejak prehledl. Omlouvam se.

90%

Super testík, zjišťuju, že čím větší mám slovní zásobu, tím víc plavu ve výslovnosti, mám hodně načteno, rozumím většině textů, ale výslovnost spíš odhaduju na základě podobných „vzorců“ slov. O přízvuku ani nemluvě. Nemáte tip na nějakou dobrou učebnici nebo internetové stránky s podobnými vychytávkami ohledně výslovnosti? Dík…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od grannie vložený před 14 lety

Super testík, zjišťuju, že čím větší mám slovní zásobu, tím víc plavu ve výslovnosti, mám hodně načteno, rozumím většině textů, ale výslovnost spíš odhaduju na základě podobných „vzorců“ slov. O přízvuku ani nemluvě. Nemáte tip na nějakou dobrou učebnici nebo internetové stránky s podobnými vychytávkami ohledně výslovnosti? Dík…

Re:

Zkuste knihu English pronunciation in use pro pokročilejší studenty.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 14 lety

Re:

Zkuste knihu English pronunciation in use pro pokročilejší studenty.

Re: Re:

Dík za radu, už na ni mám spadeno delší dobu… Výslovnost je fakt záludná, už jsem tolikrát se zděšením zjistila, že u slov, kde jsem si byla výslovností vcelku jistá, jsem byla vedle. Budu na tom muset zapracovat. A jinak všechna čest, co se týká rychlosti vašich reakcí i úrovně stránek.

Tak příď mě dokonale dostala. Léta jsem žil v blahé nevědomosti …
Děkuji

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.