Help for English

Word formation: Blending

Komentáře k článku: Blending: smíchaná slova (brunch, frenemy...)

 

tak to je teda MAZec + suPER → MAZPER :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Jakubčík vložený před 15 lety

tak to je teda MAZec + suPER → MAZPER :-D

Re:

Taky bývali mohli místo SMOG vymyslet FOKE (Fog + smOKE). :-) To by byl mazec. :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re:

Taky bývali mohli místo SMOG vymyslet FOKE (Fog + smOKE). :-) To by byl mazec. :-)

Re: Re:

zkuste to navrhnout na nějakou instituci, která to má pod palcem. že „smog“ už je z módy, ať žije „foke“ a kdyby to neprošlo, tak by se to mohlo aspoň ustálit jako nějaké synonymum :-)

Californication

Jenom doplním, že slovo Californication je mnohem starší, viz:
en.wikipedia.or­g/wiki/Califor­nication_%28por­tmanteau%29

Odkaz na příspěvek Příspěvek od FliegenderZirkus vložený před 15 lety

Californication

Jenom doplním, že slovo Californication je mnohem starší, viz:
en.wikipedia.or­g/wiki/Califor­nication_%28por­tmanteau%29

Re: Californication

No, myslím, že členové kapely RHCP to berou hodně jako své dílo, protože se např. s autory seriálu CALIFORNICATION soudí. Že s tím prý přišli oni.

Re: Californication

A tvůrci seriálu se zase hájí tím, že slovo se používá už od 70. let :-) Ale je pravda, že většina lidí ho má spojené právě s RHCP, takže na tom trochu parazitují

Odkaz na příspěvek Příspěvek od FliegenderZirkus vložený před 15 lety

Re: Californication

A tvůrci seriálu se zase hájí tím, že slovo se používá už od 70. let :-) Ale je pravda, že většina lidí ho má spojené právě s RHCP, takže na tom trochu parazitují

Re: Re: Californication

Ano ano, jejich právní hádky jsem začal sledovat spolu s tímto skvělým seriálem. :-)

paráda

:-) parádní článek (jako ostatní!), moc díky – měsíc před odletem do Kanady tu budu trávit asi denně :)

Ještě se mi moc líbí slovíčko:
ELECTROCUTE – dostat ránu elektrickým proudem :-)

[electro- + (exe)cute]

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honyk vložený před 15 lety

Ještě se mi moc líbí slovíčko:
ELECTROCUTE – dostat ránu elektrickým proudem :-)

[electro- + (exe)cute]

Re:

Ještě jsem neuvedl, čeho to je složenina:
ELECTRO + (EXE)CUTE

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honyk vložený před 15 lety

Re:

Ještě jsem neuvedl, čeho to je složenina:
ELECTRO + (EXE)CUTE

Re: Re:

Jo, měl jsem ho na seznamu, ale při psaní článku jsem na něj zapomněl.

Též information + entertainment = infotainment.
Dale jsem videla slovo rexy – od anorexy ve smyslu, že je to sexy, (což moc není:-)

Romane, lepsi je spis super + mazec = supec :-D

fajn článek!

O existenci lžičkovidličky jsem nevěděl, ale polívku bych s tím teda nejedl :-D.

V souvislosti s tímto článkem se mi vybavilo jedno slovíčko, které by se sem snad dalo také zařadit.

OWLIEN (Owl+Alien)

Takto pojmenoval hlavního protagonistu následujícího videa jeden uživatel na YouTube.. Musíte uznat, že v angličtině je toto slůvko opravdu kouzelné, a stejně tak je pro mě kouzelné i ono zvířátko. Posuďte sami.

https://www.youtube.com/watch?…

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.