Help for English

Učíme se anglicky s populární hudbou

Komentáře k článku: Učíme se anglicky s populární hudbou

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pavel737 vložený před 15 lety

Re: Re:

Ale kolik takovych tracku co clovek opravdu skoro nevi o cem jsou je? Moc takovych teda neznam. Napr. vami zminovanemu Eminemovi je docela dobre rozumet, neni potreba nic moc lustit.

napr:

„They say music can alter moods and talk to you
Well can it load a gun up for you , and cock it too
Well if it can, then the next time you assault a dude
Just tell the judge it was my fault and i'll get sued
See what these kids do is hear about us totin' pistols
And they want to get one cause they think the s–t's cool
Not knowin' we really just protectin' ourselves, we entertainers
Of course the s–t's affectin' our sales, you ignoramus“

(nevybiral jsem schvalne tak aby to bylo jednoduche, ale aby to nebylo vulgarni)

Tomu musi rodily mluvci normalne rozumet, kdyz to zvladnu i ja.

Re: Re: Re:

Třeba nebyl Eminem zrovna vhodný případ, nevím. Tuhle hudbu moc nemusím. Reagoval jsem na nesčíslně dotazů v diskusním fóru, kde se lidé snažili přeložit si písničky tohoto žánru a byli zcela v koncích.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re: Re: Re:

Třeba nebyl Eminem zrovna vhodný případ, nevím. Tuhle hudbu moc nemusím. Reagoval jsem na nesčíslně dotazů v diskusním fóru, kde se lidé snažili přeložit si písničky tohoto žánru a byli zcela v koncích.

Re: Re: Re: Re:

OK, uz dam pokoj kdyz rap nemusite:)

Re: Re: Re: Re:

trapne je rikat ze jeden hudebni zanr je horsi nez druhy

dotaz

:-) moc hezký článek!
chci se zeptat – nejen v tomto článku je psáno, že při doplnování slov do textu nejde jen o to, co zpěvákovi rozumíme, ale i to, jak se orientujeme v gramatice, to chápu, ale kolik času se předpokládá, že nad tím strávíme? když vezmu různé zkoušky a testy, poslechy se poslouchají obvykle dvakrát, tak dejme tomu, že si tu písničku poslechnu 2×, a něco doplním, ale já osobně třeba nestačím hnedka při tom poslechu domyslet přesně ten slovní druh nebo tvar slova, to nestíhám u všech mezer třeba, no a po poslechu je ještě pár minutek na doplnění zbytku a na kontrolu a tak, ale někdo nad tím může strávit třeba půl hodiny a nakonec něco vymyslí za ten čas, ale je to tak správně? kdy mám přemýšlet nad tím, jaký slovní druh to bude? uufff, doufám, že chápete, o co mi jde :-D děěěěěkujiiii

Odkaz na příspěvek Příspěvek od littlewolf vložený před 15 lety

dotaz

:-) moc hezký článek!
chci se zeptat – nejen v tomto článku je psáno, že při doplnování slov do textu nejde jen o to, co zpěvákovi rozumíme, ale i to, jak se orientujeme v gramatice, to chápu, ale kolik času se předpokládá, že nad tím strávíme? když vezmu různé zkoušky a testy, poslechy se poslouchají obvykle dvakrát, tak dejme tomu, že si tu písničku poslechnu 2×, a něco doplním, ale já osobně třeba nestačím hnedka při tom poslechu domyslet přesně ten slovní druh nebo tvar slova, to nestíhám u všech mezer třeba, no a po poslechu je ještě pár minutek na doplnění zbytku a na kontrolu a tak, ale někdo nad tím může strávit třeba půl hodiny a nakonec něco vymyslí za ten čas, ale je to tak správně? kdy mám přemýšlet nad tím, jaký slovní druh to bude? uufff, doufám, že chápete, o co mi jde :-D děěěěěkujiiii

Re: dotaz

Má to být hlavně zábava… ne testování. Jsem pro, aby si to člověk třeba pustil desetkrát. Proč ne. No a když vás nic nenapadne, prostě to odklikněte a je to. Myslím, že na tomto typu cvičení není co zkazit. :-)

Skvělý článek

Moc pěkný článek a jsem si naprosto jistá, že hodně mých spolužáků tohle říká rodičům. „Já neposlouchám jenom písničky, já se učím anglicky!“ Já tohle praktikuju tak poslední rok, ale já se opravdu učím! :-D Díky písničkám od Sugababes nebo třeba Kelly Clarkson jsem se naučila pár pěkných slovíček jako třeba recognize, hook up, disaster (ale to původně mám od Eltona Johna =) ), closest friends, dozen, fall apart, pretend, depend, envy a podobně. :-) Ale je fakt, že nejvíc se člověk naučí, když čte texty v angličtině. Já jsem třeba strávila pár hodin nad návody do PC her a stejně jsem většinou skončila u textu v angličtině. A po pár hrách úspěšně dokončených v angličtině jsem se naučila pro život opravdu hodně potřebná slovíčka jako třeba meč, luk, šíp, štít, vyvolat, brnění, jednorožec nebo kovárna, ale i použitelnější rtuť, dalekohled, vědomosti, nepřítel a tak. =) Ale i z písniček se dají docela dobře naučit různé fráze, já jsem si třeba líp zapamatovala používání třetího tvaru sloves. Nevím jak ostatní (možná je to jenom moje úchylka), ale já se navíc texty učím většinou nazpameť a ještě si je překládám neznámá slova a když si pak na ně potřebuju vzpomenout třeba při písemce, v duchu si písničku přezpívám a vybaví se mi tím i psaný text a je to. :-D Taky mi písničky pomohly ve výslovnosti mnoha slovíček a už líp rozumím jiným anglicky mluvícím lidem.
Ale každopádně myslím, že samostudium je hodně důležité. Hodiny nad anglickými texty (je naprosto jedno kde – klidně i na anglické wikipedii) a vůbec všechny moje mimoškolní aktivity při učení angličtiny se mi konečně vyplatily celkem nedávno, když jsem byla donucená (no to není úplně přesné, ale v praxi to tak bylo) jako jediný anglicky mluvící člověk jít na recepci v Tunisku vyřídit, že nám nefunguje elektrika a později, že máme na pokoji mravence. Díkybohu za vazbu „It doesn´t work“ a slovíčko insect (recepční uměla anglicky asi tak jako já, ale slovo ant neznala)! Ve škole jsem se sice (víceméně) naučila čas předpřítomný a vazby there are there is, věty typu: do you speak english – yes I do, ale na situace v hotelu, kdy se člověk potřebuje na něčem dohodnout s recepčními/ho­telovou službou/kýmkoli jiným mě tedy učitelé angličtiny (měla jsem jich šest) nepřipravili. Na většinu učitelů (ale jsou i výjimky :-D ) se nedá moc spolehnout, tak se radši spoléhejte sami na sebe a ve vlastním zájmu se učte! :-D
PS. Odpusťte mi takhle dlouhý komentář, nějak jsem se rozjela… :-)

:? no ja si pamatam ako sme zoparkrat pocuvali pesnicky na anglictine a aspon v mojom pripade to dopadlo ta ze som sa pohupavala na stolicke (pripadne robila nieco z rukami) :-D … ale ulohy k tomu boli dost tazke vacsinou o com tam hovoria a tak … tie cvicenia s doplnovanim slovicok su lepsie … ale ked sa tak zamyslim tak aj ked pocuvam slovensku pesnicku tak asi az po piatom pokuse vnimam aj text … :-D

Význam písniček při učení angličtiny bych určitě podpořila. Já jsem si například díky letošní dovolené, kdy jsem x-krát slyšela v duetu Barbry Streisand a Celine Dion zpívat " tell him that the sun and moon
rise in his eyes" konečně zapamatovala, že je TELL (bez TO) a tím pádem SAY + TO.

Re: Re: překlad textu písně

MAD WORLD se mi moc líbí – teda jestli je to ta od WISE GUYS

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honyk vložený před 15 lety

Re: Re: překlad textu písně

MAD WORLD se mi moc líbí – teda jestli je to ta od WISE GUYS

Re: Re: Re: překlad textu písně

MAD WORLD je původně od TEARS FOR FEARS. Známá je taky díky zpěvákovi GARY JULESovi… na YouTube je moc zajímavý klip a taky animovaný klip o ptáčkovi Kiwi. Ten taky stojí za vidění.

Jestli WISE GUYS mají stejnojmennou svojí píseň a nebo to taky převzali, to nevím.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re: Re: Re: překlad textu písně

MAD WORLD je původně od TEARS FOR FEARS. Známá je taky díky zpěvákovi GARY JULESovi… na YouTube je moc zajímavý klip a taky animovaný klip o ptáčkovi Kiwi. Ten taky stojí za vidění.

Jestli WISE GUYS mají stejnojmennou svojí píseň a nebo to taky převzali, to nevím.

Re: Re: Re: Re: překlad textu písně

Aha, tak je to stejná píseň, akorát přezpívaná jako acapella
(též možno zhlédnout na youtube).

Sinatrovi je pěkně rozumět :-)))

Eminem a učení :)

dobrý den,

jen bych se chtěl vrátit k tomu jak tu zmiňujete, že Eminem není moc vhodný příklad na učení angličtiny, tak podle mého názoru (jakožto největší fanda Eminema a americké angličtiny vůbec :) ) je to naopak perfektní… Teda aspoň pro lidi kteří mají rádi americkou angličtinu… Tyto texty mají naopak oproti ostatním hlavu a patu a jsou o něčem, narozdíl od textů nějakých černoškých rapperů, kde pořád slyšíte jenom "Nigga, nigga, fuck you atd… A když se tam tedy objeví nějaký ten slang, neříkám, že né málo, je asi v každé písničce, tak si otevřu www.urbandictionary.com a najdu tam uplně všechno… Je to velice dobrá stránka na tyto věci… Vlastně nepoužívám na učení skoro nic jiného než Helpforenglish, urbandictiora a Eminemovy texty… :) A opravdu ve své třídě, ve 2.ročníku na stření škole převyšuji všechny minimálně o 100%… občas i učitelku což mě celkem mrzí… někdy si říkám, že bych mohl klidně učit za ní :D jinak díky za tyhle stránky sou super!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od D-Rabbit vložený před 14 lety

Eminem a učení :)

dobrý den,

jen bych se chtěl vrátit k tomu jak tu zmiňujete, že Eminem není moc vhodný příklad na učení angličtiny, tak podle mého názoru (jakožto největší fanda Eminema a americké angličtiny vůbec :) ) je to naopak perfektní… Teda aspoň pro lidi kteří mají rádi americkou angličtinu… Tyto texty mají naopak oproti ostatním hlavu a patu a jsou o něčem, narozdíl od textů nějakých černoškých rapperů, kde pořád slyšíte jenom "Nigga, nigga, fuck you atd… A když se tam tedy objeví nějaký ten slang, neříkám, že né málo, je asi v každé písničce, tak si otevřu www.urbandictionary.com a najdu tam uplně všechno… Je to velice dobrá stránka na tyto věci… Vlastně nepoužívám na učení skoro nic jiného než Helpforenglish, urbandictiora a Eminemovy texty… :) A opravdu ve své třídě, ve 2.ročníku na stření škole převyšuji všechny minimálně o 100%… občas i učitelku což mě celkem mrzí… někdy si říkám, že bych mohl klidně učit za ní :D jinak díky za tyhle stránky sou super!

Re: Eminem a učení :)

Samozřejmě k něčemu takovému musíte mít vztah. Pro Vás to funguje, to je fajn.

Re: Skvělý článek

Taky si myslím, že na většinu učitelů angličtiny není spoleh. Já se za rok samostudia na anglických seriálech a písničkách naučila víc než za 6 let studia ve škole (myslím tím konverzačná schopnosti). Škola nás naučí základy a nějakou tu gramatiku, ale víc už je spíše na nás.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.