Help for English

Opisy modálních sloves

Komentáře k článku: Opisy modálních sloves

 

pecka članék zase jsem si rozšířil schopnosti teď se je jen naučit :-D Mužetemi řic jaké jsou další druhy opisů nebo vírazu třeba pro MUST když HAVE TO je jen jedna z možností tak tedy jaké jsou další?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od MOORDOOR vložený před 15 lety

pecka članék zase jsem si rozšířil schopnosti teď se je jen naučit :-D Mužetemi řic jaké jsou další druhy opisů nebo vírazu třeba pro MUST když HAVE TO je jen jedna z možností tak tedy jaké jsou další?

Re:

např. HAVE AN OBLIGATION TO, HAVE A DUTY TO, BE REQUIRED TO, BE OBLIGED TO, atd atd.

be able to

Dobrý večer,chtěla bych se zeptat jestli je správně tato věta: „I think it´s important to be able to speak more languages“ nemělo by to být spíše: „I think it´s important to can speak more languages“..Předem děkuji za odpověď:)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od sweet09 vložený před 15 lety

be able to

Dobrý večer,chtěla bych se zeptat jestli je správně tato věta: „I think it´s important to be able to speak more languages“ nemělo by to být spíše: „I think it´s important to can speak more languages“..Předem děkuji za odpověď:)

Re: be able to

TO CAN nemůže nikdynikdynikdy být. CAN nemá infinitiv. O tom právě tento článek je.

:)

Ano,připadalo mi to divné,ale pro jistotu jsem se chtěla zeptat..;)Děkuji za rychlou odpověď

prosím pěkně co přesně tedy znamená vazba OUGHT TO, když to není v té tabulce v přehledu? :idea:

Odkaz na příspěvek Příspěvek od littlewolf vložený před 15 lety

prosím pěkně co přesně tedy znamená vazba OUGHT TO, když to není v té tabulce v přehledu? :idea:

Re:

OUGHT TO je to samé jako SHOULD.

I should go = I ought to go
I should have done it = I ought to have done it.
You shouldn't lie = you oughtn't to lie.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re:

OUGHT TO je to samé jako SHOULD.

I should go = I ought to go
I should have done it = I ought to have done it.
You shouldn't lie = you oughtn't to lie.

Re: Re:

dobře, znamená to totéž, a je to taky opis nebo není? my jsme se kdysi učili, že je…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od littlewolf vložený před 15 lety

Re: Re:

dobře, znamená to totéž, a je to taky opis nebo není? my jsme se kdysi učili, že je…

Re: Re: Re:

Ne, je to taky modál, žádný opis. Je to modál se stejným významem.

Lze větu:They left because of not being allowed to practice their religion in their country přeložit také jako : …because they had not been allowed to… ?
A stejně tak větu: Love means not having to say you are sorry
Jako:…means that you do not need to (needn´t)to say sorry anymore?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od hrášek vložený před 14 lety

Lze větu:They left because of not being allowed to practice their religion in their country přeložit také jako : …because they had not been allowed to… ?
A stejně tak větu: Love means not having to say you are sorry
Jako:…means that you do not need to (needn´t)to say sorry anymore?

Re:

Ano.

Pene Víte, vím, že v přítomném čase je mezi větami „I have to“ × „I must“ významový rozdíl, ale je také rozdíl mezi „I can“ a „I am able to“? Díky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Carolina1 vložený před 14 lety

Pene Víte, vím, že v přítomném čase je mezi větami „I have to“ × „I must“ významový rozdíl, ale je také rozdíl mezi „I can“ a „I am able to“? Díky

Re:

Asi jako mezi UMĚT a BÝT SCHOPEN. Zní to jinak, ale význam je víceméně shodný.

Jediné, kde se význam podstatně liší, je minulý čas v kladných větách:

I COULD – uměl jsem
I WAS ABLE TO – dokázal jsem, podařilo se mi

Mám doma poslední vydání essential grammar in Use a u článku v kategorii modálních sloves zmiňují don´t need to jako používanější výraz pro nemuset a don´t have to zmiňují jen okrajově? Vy tvrdíte opak… jak to tedy je? díky

Re:

kde tvrdím, že jedno je okrajovější než druhé? A to, že něco někdo zmíní okrajově, neznamená, že se používá méně apod.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.