Help for English

Use of English #3

Komentáře k článku: Use of English 3

 

Question

Is ‚I‘ve been reading the same book for a month.' correct?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od zvejka vložený před 18 lety

Question

Is ‚I‘ve been reading the same book for a month.' correct?

Re: Question

Yes, it is. But: ‚I‘ve read the book twice.'

Dotaz: bod 4 They have called three times.. nemohla by být varianta They have been calling three times this afternoon! ve smyslu, že jsou otravní a už volali a nám je to nepříjmené – soudě dle vykřičníku na konci věty- Děkuji Walder

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Walder vložený před 16 lety

Dotaz: bod 4 They have called three times.. nemohla by být varianta They have been calling three times this afternoon! ve smyslu, že jsou otravní a už volali a nám je to nepříjmené – soudě dle vykřičníku na konci věty- Děkuji Walder

Re:

Ne, tak by to nešlo. Jejich otravnost v tom nehraje roli. Leda THEY'VE BEEN CALLING ALL AFTERNOON! Tam potom ano. Ale jak je tam kolikrát se to stalo, bude prostý.

100%- konečně taky něco za plný počet

Present perfect ve 4

Dobrý den,
nejde mi do hlavy ta 4. Proč tam nemůže prostě „called“? Je to ukončená minulost (ohraničená) ne? Nebo to mám chápat jako They have called 4times so far? U PP mám zafixované, že se používá, když se minulost nějak promítá do přítomnosti, díky za odpověď.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Tomek vložený před 15 lety

Present perfect ve 4

Dobrý den,
nejde mi do hlavy ta 4. Proč tam nemůže prostě „called“? Je to ukončená minulost (ohraničená) ne? Nebo to mám chápat jako They have called 4times so far? U PP mám zafixované, že se používá, když se minulost nějak promítá do přítomnosti, díky za odpověď.

Re: Present perfect ve 4

Kdo říká, že nemůže. CALLED nemáte v nabídce. THIS AFTERNOON je dnešní odpoledne, a pokud je ještě odpoledne, není to ničím ohraničené. Ohraničené by to bylo, kdybych tu větu říkal večer. Tam by „dnešní odpoledne“ už bylo minulostí.

2 chyby :-( Vždycky jsem si myslela, že aby se Slunce myslelo konkrétně, musí tam být velké S, jinak to znamená jakoby světlo. Druhá chyba byla v časové souslednosti, tu musím někde nastudovat.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.