Help for English

SOME / ANY / NO - přehled

Komentáře k článku: SOME / ANY / NO - přehled

 

Pěkná tabulka

hned si ji vytisknu a přijde na moji nástěnku s nápovědami. S takovými pěknými obrázky tu ještě žádnou nemám. :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 15 lety

Pěkná tabulka

hned si ji vytisknu a přijde na moji nástěnku s nápovědami. S takovými pěknými obrázky tu ještě žádnou nemám. :-D

Re: Pěkná tabulka

Teda paní Georgio,
vy umíte tak pěkně pochválit. Tak, jak Marek a Roman dostali do vínku skvělý dar vysvětlování, tak Vám bylo nadělen dar chválení. Je to moc milé. Přeji všem pěkný den.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JanaS vložený před 15 lety

Re: Pěkná tabulka

Teda paní Georgio,
vy umíte tak pěkně pochválit. Tak, jak Marek a Roman dostali do vínku skvělý dar vysvětlování, tak Vám bylo nadělen dar chválení. Je to moc milé. Přeji všem pěkný den.

Re: Re: Pěkná tabulka

Ano dobrá práce si zaslouží pochvalu a u mně je to ještě o tom, že já se vždycky strašně nadchnu, to mne máte vidět, jak tady doma jásám, když je něco nového a ještě k tomu to má vtip, nápad, fajn provedení, já prostě neodolám a musím se vyjádřit. :D

none

Možná by někde poblíž odstavce týkajicího se „no one“ stálo za to zmínit i význam výrazu „none“ (student na této úrovni se s tím slovem již jistě setkal, tak aby tušil souvislosti :-) ).

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Petr Švarc vložený před 15 lety

none

Možná by někde poblíž odstavce týkajicího se „no one“ stálo za to zmínit i význam výrazu „none“ (student na této úrovni se s tím slovem již jistě setkal, tak aby tušil souvislosti :-) ).

Re: none

Taky jsem o tom uvažoval, když jsem to psal. Jenže ten odstavec o NONE by byl asi moc dlouhý a tento článek v podstatě nic nevysvětluje, je zde hlavně kvůli přehledné tabulce.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Petr Švarc vložený před 15 lety

none

Možná by někde poblíž odstavce týkajicího se „no one“ stálo za to zmínit i význam výrazu „none“ (student na této úrovni se s tím slovem již jistě setkal, tak aby tušil souvislosti :-) ).

Re: none

Zápory typu NO, NOT, NONE, NO ONE mám v plánu. Brzy bude článek.

Hustá tabulka

Obvykle si dělám tabulky svoje, ale tuhle jsem si prostě musel vytisknout :-D

some vs any

Ahoj Marek, vyrobila som tabuľku na a, some, any, no, a chcela by som Ťa poprosiť, keby si mi ju mohol pozrieť a povedať, či je tam všetko naozaj v poriadku, ďakujem. M.
podstatné mená
počítateľné jednotné číslo ? neurčitý člen A
There is a car on the road.

Is there a car on the road?

There isn´t a car on the road.

There is no car on the road.

podstatné mená
počítateľné množné číslo
nepočítateľné podstat. mená

SOME (nejaký v oznamovacej vete)
There are some cars on the road.
There is some milk on the table.

ANY (nejaký v otázke)

Are there any cars on the road?
Is there any milk on the table?

NO (žiadny)
There are no cars on the road.
There is no milk on the table.

ANY (žiadny, ak je zápor vo vete)
There aren´t any cars on the road.
There isn´t any milk on the table.

ANY ?akýkoľvek

I want to buy any book. (počítateľné, j.č.)
I read any books (počítateľné, m.č.)
I drink any tea. (nepočítateľné)

Přidat příspěvek:

**

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Miška1 vložený před 14 lety

some vs any

Ahoj Marek, vyrobila som tabuľku na a, some, any, no, a chcela by som Ťa poprosiť, keby si mi ju mohol pozrieť a povedať, či je tam všetko naozaj v poriadku, ďakujem. M.
podstatné mená
počítateľné jednotné číslo ? neurčitý člen A
There is a car on the road.

Is there a car on the road?

There isn´t a car on the road.

There is no car on the road.

podstatné mená
počítateľné množné číslo
nepočítateľné podstat. mená

SOME (nejaký v oznamovacej vete)
There are some cars on the road.
There is some milk on the table.

ANY (nejaký v otázke)

Are there any cars on the road?
Is there any milk on the table?

NO (žiadny)
There are no cars on the road.
There is no milk on the table.

ANY (žiadny, ak je zápor vo vete)
There aren´t any cars on the road.
There isn´t any milk on the table.

ANY ?akýkoľvek

I want to buy any book. (počítateľné, j.č.)
I read any books (počítateľné, m.č.)
I drink any tea. (nepočítateľné)

Přidat příspěvek:

**

Re: some vs any

Myslím, že jo.

Cokoli v otázce

Chtěl bych se zeptat jak by zněla otázka „Ty můžeš dělat fakt cokoli?“ Když to přeložím „Can you do anything really?“ tak to dostane zcela jiný význam. Takže by mohlo být Can you do everything really? Chápu tedy dobře, že v otázce, abych vyjádřil kdokoli, cokoli atd. dám every (body, thing..)?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od bafous vložený před 14 lety

Cokoli v otázce

Chtěl bych se zeptat jak by zněla otázka „Ty můžeš dělat fakt cokoli?“ Když to přeložím „Can you do anything really?“ tak to dostane zcela jiný význam. Takže by mohlo být Can you do everything really? Chápu tedy dobře, že v otázce, abych vyjádřil kdokoli, cokoli atd. dám every (body, thing..)?

Re: Cokoli v otázce

Ta vaše první věta s anything je docela ok, záleží na kontextu.

Kdy -body, kdy -one?

Dobrý den, rád bych se zeptal, jestli je nějaký zásadní rozdíl mezi např. everybody x everyone v případě, že chci tato slova použít pro lidi nebo pro např. zvířata (prostě ne pro osoby). Jak vyjádřím třeba větu „Všichni byli na dvoře“ (a myslím tím všichni psi). A jak je to s vyjádřením neživotných podstatných jmen tímto způsobem (everyone, someone?)? Díky. Radim

Odkaz na příspěvek Příspěvek od zaplos vložený před 13 lety

Kdy -body, kdy -one?

Dobrý den, rád bych se zeptal, jestli je nějaký zásadní rozdíl mezi např. everybody x everyone v případě, že chci tato slova použít pro lidi nebo pro např. zvířata (prostě ne pro osoby). Jak vyjádřím třeba větu „Všichni byli na dvoře“ (a myslím tím všichni psi). A jak je to s vyjádřením neživotných podstatných jmen tímto způsobem (everyone, someone?)? Díky. Radim

Re: Kdy -body, kdy -one?

EVERYBODY a EVERYONE mají totožný význam a používají se jen a pouze s lidmi.

Re: Re: Kdy -body, kdy -one?

Takže pro zvířata a neživé předměty by se použilo „all“, případně „no“ v záporu. Je to tak?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ondrus vložený před 12 lety

Re: Re: Kdy -body, kdy -one?

Takže pro zvířata a neživé předměty by se použilo „all“, případně „no“ v záporu. Je to tak?

Re: Re: Re: Kdy -body, kdy -one?

ano

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.