Help for English

Numbers and grammar #1

Komentáře k článku: Numbers and grammar 1

 

5 otázka je nej …

Možnost zvolit Triceratops je naprosto geniální :-D :o

Odkaz na příspěvek Příspěvek od littlewolf vložený před 15 lety

:-) pěkný testík!
mám jeden dotaz: u té 1 je, že pokud je to číslo větší jako 1, následuje podt. jm. v množném, u 6 si to taky takhle můžeme říct? že je to větší než 1, tudíž tam bude pounds? :?:

Re:

Ano, víceméně. Ale u zlomků je to trochu jiné než u desetinných čísel. Máte-li zlomek s hodnotou menší než jedna, následuje většinou OF + podst. jméno (three quarters of an hour). Má-li hodnotu větší než jedna, je za tím množné číslo (two and three quarters hours).

Desetinná čísla víceméně následuje vždy množné číslo: 0.2 hours, 2.5 hours, 1.2 hours.

co je to ten triceratops? nikde to nemůžu najít!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od littlewolf vložený před 15 lety

co je to ten triceratops? nikde to nemůžu najít!

Re:

Zkuste google images, tam je obrázků triceratopse skoro čtvrt milionu. :-)

Re: Re:

tjj, mně přišlo, že to zní jako ti pravěcí …zvířata :-D fakt dobré! díky

Pěkný testík, ale ne tak můj výsledek – to je pěkná bída :-(

Nevím proč, ale myslela jsem si, že ‚python‘ má něco společného s cirkusem, tak jsem musela do slovníku zjistit, co má vlastně na tom záchodě :-D :-D

Re: Re:

chtěl sem se tedy zeptat half an hour se tedy za zlomek nepovažuje třeba ve větě It took me half an hour to clean my room. Ale kdybych měl třeba I needed a/one half of a litre of water. tak tady se to za zlomek považuje? pochopil jsem to správně?

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.