Help for English

Food - Fruits

Komentáře k článku: Food - Fruits

 

mandarinka

myslela som si ze tangerine je len druh mandarinky a mandarinka je mandarin, alebo sa mylim?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od xsw vložený před 15 lety

mandarinka

myslela som si ze tangerine je len druh mandarinky a mandarinka je mandarin, alebo sa mylim?

Re: mandarinka

asi se nemýlíte, ale slovo TANGERINE je daleko používanější než slovo MANDARIN či MANDARIN ORANGE. Osobně jsem slovo mandarin pro mandarinku viděl vždy jen ve slovníku, zatímco se slovem TANGERINE jsem se setkal již mnohokrát v hovoru, v písničkách, ve filmech. I např. na nápoje či na balzám na rty či šampony píšou TANGERINE.

Může to být i proto, že se spíš setkávám s americkou angličtinou, a TANGERINE by měla být ta odrůda mandarinky, co se pěstuje v Americe a v Africe… ale nevím, v odrůdách ovoce se nevyznám. Myslím si prostě, že TANGERINE je daleko častější slovo a hodí se ho znát víc, než MANDARIN.

pegas8

ten test je dobry.během ně jsem se všechny slova naušila.jméno této stránky mi dala soukromá učitelka angličtiny.Mam dotaz,proč se říká borůvkám blueberry,když jsou **** ostružiny světlejší než borůvky a píšou se blackberry **** :?: :shock: :?: :idea: :?:

Odkaz na příspěvek Příspěvek od pegas8 vložený před 14 lety

pegas8

ten test je dobry.během ně jsem se všechny slova naušila.jméno této stránky mi dala soukromá učitelka angličtiny.Mam dotaz,proč se říká borůvkám blueberry,když jsou **** ostružiny světlejší než borůvky a píšou se blackberry **** :?: :shock: :?: :idea: :?:

Re: pegas8

Myslím, že ostružiny jsou jednoznačně tmavší.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.