Help for English

Jak na to: READING

Komentáře k článku: Jak na to: READING

 

čtení

Mne angličtina nikdy moc nešla ani me nebavila ale pak jsem začala číst na internetu jednu povídku, (mela asi 99 kapitol takže to byl spíš román) a ta povídka byla puvodne v originále a prekladatelka se u 80 kapitoli zasekla… Tak jsem to začala číst v originále, chvíli mi trvalo než jsem si zvykla na slovní zásobu te autorky ale užasne se mi zlepšila slovní zásoba, baví me to a v angličtine ted patřím mezi nejlepší ve tříde. :)

dotaz

Pane Víte, myslíte si tedy, že je lepší číst knížky i s tím, že si nepřeložím všechna slovíčka? začala jsem více číst asi před půl rokem, vypisuji a překládám si vždycky všechna slovíčka, co neznám a snažím se je pak jednou za čas zopakovat..nevím však, jestli je tedy lepší přečíst víc titulů s tím, že si všechna obsažená slovíčka a výrazy nepřeložím..? Jak jste to dělal vy, když jste se učil angličtinu četbou?

chatnick

čtu Macmillan. je to v pořádku? psal jste že v učebnicích jsou psány články uměle. v čítankách přece taky.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od chatnick vložený před 14 lety

chatnick

čtu Macmillan. je to v pořádku? psal jste že v učebnicích jsou psány články uměle. v čítankách přece taky.

Re: chatnick

psal jsem, že je v mnohých učebnicích uměle vytvořený kontext. Ne že jsou psané uměle.

Re:

Ne, toto je právě dobré. Je tam důležitý ten převod textu přímo na myšlenky. Převod na text v rodném jazyce a ten teprve na myšlenky – to je špatně.

Dobrý den,

angličtina mě baví, ale mám s ní problém. Nemám nad sebou nikoho, kdo by mi mohl poradit, jak se správně učit angličtinu. V knihovně jsem si nedávno půjčil jednu audioknihu od nakladatelství PENGUIN READERS.
Minule jsem přemýšlel, že bych mohl začít číst na internetu články. Asi před dvěma dny jsem si nějakým způsobem přečetl článek o fotbale. Každé téměř druhé slovo jsem neznal, a některým větám jsem nerozuměl, nemohl jsem si to spojit do správného kontextu. Všechna cizí slovíčka jsem si našel a zapsal do sešitu i s těmi větami, abych se to mohl potom lépe učit.

Knížka byla samozřejmě o dost srozumitelnější až také na nějaké ty slovní spojení. Já jsem tak trochu zoufalý, protože vlastně nevím, jak se učit, aby to potom nebylo špatně, nebo abych se nenaučil špatné návyky. Knížce jsem jakž takž porozuměl, ale kdybych to měl někomu převyprávět, bylo by to horší…

Na druhou stranu jsem si také říkal, jestli místo čtení knížek bych si neměl přečíst vaše všechny články, abych přesně věděl, proč je kde jaká předložka a tak podobně.

Je velká škoda, že nemám to štěstí a že mě neučíte vy, to by mi to šlo lépe od ruky.

Poraďte mi prosím, co mám dělat.

Děkuji za odpověď.

Writing

Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat, zda není v plánu nějaký článek: Jak na to: Writing.
Myslím, že by to dost mohlo pomoci, protože jak u maturity tak u certifikátů je writing.

Moc děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman vložený před 13 lety

Writing

Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat, zda není v plánu nějaký článek: Jak na to: Writing.
Myslím, že by to dost mohlo pomoci, protože jak u maturity tak u certifikátů je writing.

Moc děkuji

Re: Writing

Ano, je v plánu.

Roald Dahl

Moc děkuji za upozornění na tohoto autora :-)

Dobry den, chcel by som sa opytat, mam uz precitanych par knih v zjednodusenej anglictine, najvyssi level B2, a tak by som chcel prejst na knihy v originale. Prosim nemohol by ste my odporucit neaku knihu, ktora nebude velmi narocna, aby to nebol pre mna taky skok, dakujem pekne

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Johnny007 vložený před 12 lety

Dobry den, chcel by som sa opytat, mam uz precitanych par knih v zjednodusenej anglictine, najvyssi level B2, a tak by som chcel prejst na knihy v originale. Prosim nemohol by ste my odporucit neaku knihu, ktora nebude velmi narocna, aby to nebol pre mna taky skok, dakujem pekne

Hodně záleží, co rád čtete… knih je spousta, žánrů je spousta. Nejde jen o úroveň ale i o obsah.

Obecně je dobré zkusit nějaký ‚pageturner‘, tedy např. nějaký thriller apod. Hodně čtivé jsou např. knihy Michaela Crichtona, Wilbura Smithe, Johna Grishama apod. Ale taky záleží na konkrétní knize.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Johnny007 vložený před 12 lety

Dobry den, chcel by som sa opytat, mam uz precitanych par knih v zjednodusenej anglictine, najvyssi level B2, a tak by som chcel prejst na knihy v originale. Prosim nemohol by ste my odporucit neaku knihu, ktora nebude velmi narocna, aby to nebol pre mna taky skok, dakujem pekne

Dakujem pekne, asi vyskusam nieco od Crichtona, uvidime ako to pojde…:-)

Dobrý den, jsem začátečník a nemám ještě takovou slovní zásobu, jakou bych potřeboval pro čtení knížek. Jakým způsobem se mám učit slovní zásobu, abych byl schopný začít číst zjednodušenou četbu nejnižší úrovně? Děkuji.

viz článek JAK NA TO: SLOVNÍ ZÁSOBA.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.