Help for English

BUSINESS 05: Jak napsat anglický email

Komentáře k článku: Jak napsat anglický email

 

Skvělý. A ten obrázek s tím zavináčem, to prostě nemá chybu :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Jakubčík vložený před 14 lety

Skvělý. A ten obrázek s tím zavináčem, to prostě nemá chybu :-D

Re:

Dík, snad už lidi nezapomenou, jak číst zavináč :-)
(teda ti, kteří to nevěděli…)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 14 lety

Re:

Dík, snad už lidi nezapomenou, jak číst zavináč :-)
(teda ti, kteří to nevěděli…)

Re: Re:

inu, někteří ho čtou jako „at“ a jiní zase jako „pickled herring“… :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Jakubčík vložený před 14 lety

Re: Re:

inu, někteří ho čtou jako „at“ a jiní zase jako „pickled herring“… :-D

Re: Re: Re:

už jsem slyšel taky: „er (ehm), you know, that thing in the middle…“
A právě pro tyto případy je zde ilustrace :-)

Ach jo, zrovna teď jsem musela psát formální dopis (jenom do školy), a už ho mám hotovej. Ale aspoň vím, co dělám špatně.

Naprosto perfektní článek. Hned jsem si pár obratů poznamenal a budu se snažit uplatnit.

Jů to je zase krásně dlouhý článek – vyčerpávající a užitečný. Jen mít ten čas všechno nastudovat. :-D

Opravdu moc pěkný článek, už se těším na pokračování. Děkujeme :-)

No ten obrázek zzavináče to je mazec, to jsem ještě neviděl :--)

Dobrá práce

Obvykle teda nepíši chvalozpěvy pod každý dobrý článek, ale pro jednou to udělám. Tohle určitě využije spousta lidí, ať už žádají o práci či studium v zahraničí, nebo to je jejich každodenní chleba v práci. Mě se třeba líbilo použití spojení ?feel free?, o kterém jsem si myslel, že je jen v neformální angličtině.

supr článek!! mám jenom jeden malý dotaz: za oslovení s čárkou nebo bez se na dalším řádečku vždycky začíná velkým písmenem? předpokládám že se píše velké, ale chci se ujistit…děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od littlewolf vložený před 14 lety

supr článek!! mám jenom jeden malý dotaz: za oslovení s čárkou nebo bez se na dalším řádečku vždycky začíná velkým písmenem? předpokládám že se píše velké, ale chci se ujistit…děkuji

Re:

ano

odesílatel, příjemce

Dobrý den, odesílatel je sender a příjemce je receiver? Nebo se používají jiná slova?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Logos vložený před 14 lety

odesílatel, příjemce

Dobrý den, odesílatel je sender a příjemce je receiver? Nebo se používají jiná slova?

Re: odesílatel, příjemce

Příjemce je recipient.
Podívejte se do této lekce do části WORD ANALYSES, nebo zadejte v našem vyhledávání slovíčko RECIPIENT.

Výborný článek!

Vždycky jsem se bál (když jsem vyjímečně psal anglickej mail), abych neurazil nebo nenapsal nějakou blbost :-) Teď už vím, jak na to! Díky :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.