Help for English

Popis věcí: Opaky

Komentáře k článku: Popis věcí: Opaky

 

:d funny

V jakém smyslu se používá ve smyslu „široký“ slovo broad? Podle slovníku to 100% synonymum není. Díky..

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jirka.K vložený před 15 lety

V jakém smyslu se používá ve smyslu „široký“ slovo broad? Podle slovníku to 100% synonymum není. Díky..

Re:

Myslím, že je. Akorát obě slova mají další významy, které už tak synonymní nejsou. Ve významu „široký“ (vzdálenost od jedné strany na druhou) ale ano.

Stejně se mi to plete

Hlavně slovíčko light a thin každé z nich má hodně významů a použít je jako přídavné jméno někdy dělá problémy, protože si na to prostě nevzpomenu, a totéž slovo hard, když čtu nějaké testy, nechápu souvislosti, proč je to použité.Tak jsem si vzala na pomoc výkladový slovník a snad to vyčtu a pochopím.
Jinak Vaše články pro starter jsou úžasné a krásné.

Hezké obrázky:
Funny stuffs:
his belly is soft ..... and big :-)

lehká dívka :-)

Re: Dotaz

Ano, ROPE je lano/provaz. U jeřábů ale není provaz, ale ocelové lano. A to je CABLE.

navyše zvuk

Zatiaľ som tu pár sekúnd, no trochu som sa už asi zorientovala, to viete v mojom veku to trochu dlhšie trvá, som šťastná, že ma sem moja"spolužiačka" poslala, Ďakujem za skvelú prácu. Je to neuveriteľné

Skúste sa pozrieť na nahrávku – je to blbý detail, ale vy ste 100% učiteľ – možno o tom ešte neviete a ja neviem, či to ku tomu patrí.
Elena
his belly is soft jeho břicho je měkké :-) :-) :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od emi vložený před 15 lety

navyše zvuk

Zatiaľ som tu pár sekúnd, no trochu som sa už asi zorientovala, to viete v mojom veku to trochu dlhšie trvá, som šťastná, že ma sem moja"spolužiačka" poslala, Ďakujem za skvelú prácu. Je to neuveriteľné

Skúste sa pozrieť na nahrávku – je to blbý detail, ale vy ste 100% učiteľ – možno o tom ešte neviete a ja neviem, či to ku tomu patrí.
Elena
his belly is soft jeho břicho je měkké :-) :-) :-)

Re: navyše zvuk

Má to být HIS BELLY IS SOFT (AND BIG), ale jaksi se ta prostřední část nějak divně ztlumila, když jsem redukoval šum.

Nejlepsi je heavy girl;)

Jak začít..

Dobrý den, chtěla bych Vás,jakož to vyučujícího, poprosit o radu jak začít s výukou uplného začátečníka. Poradil byste mi prosím nějaký vhodný postup? Děkuji za radu.Hezký den.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Mishaaa vložený před 14 lety

Jak začít..

Dobrý den, chtěla bych Vás,jakož to vyučujícího, poprosit o radu jak začít s výukou uplného začátečníka. Poradil byste mi prosím nějaký vhodný postup? Děkuji za radu.Hezký den.

Re: Jak začít..

Jako myslíte co učit první, co potom atd.? Mrkněte tady nahoře na mapu kurzu, např.

tall or high

Dobrý den. Mohu se zeptat kdy použít které z těchto dvou slov?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Huha vložený před 14 lety

tall or high

Dobrý den. Mohu se zeptat kdy použít které z těchto dvou slov?

Re: tall or high

tall je, když něco měříte na výšku (když je to nastojato), jako třeba člověka, strom, věž…

HIGH je, když je něco vysoko položeno a nebo když chceme říct, že vrch té věci je vysoko položený (takže třeba HIGH TABLE, HIGH HEELS, HIGH MOUNTAIN… a potom přeneseně HIGH EXPECTATIONS, HIGH HOPES, HIGH SPIRITS apod.

Re: Re: tall or high

Úplně jsem zapomněla poděkovat, tak aspoň po tak dlouhé době děkuji, už tomu rozumím.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.