Help for English

Present Perfect B

Komentáře k článku: Present Perfect B

 

několik připomínek

v otázce číslo patnáct odpověď b by bylo dvakrát it za sebou, to napadne snad i člověka který je mentálně postižený, že to vypadá divně. bez it by se nad tím jeden zamyslel. za druhé předtavte si váhám mezi více možnostmi náhodou se trefím ale chtěl bych si přečíst komentář k ostatním možnostem. nezbývá mi než si to nechat zkontrolovat znova s touto možností. výsledky pak nejsou vypovídající a je to nepohodlné. k dokonalosti ještě chybí těmto stránkám možnost ukládat si svoje výsledky. Ale to bych od stránek zdarma chtěl moc. jinak děkuju za práci všech kteří mají na těchto stránkách podíl.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od chatnick vložený před 14 lety

několik připomínek

v otázce číslo patnáct odpověď b by bylo dvakrát it za sebou, to napadne snad i člověka který je mentálně postižený, že to vypadá divně. bez it by se nad tím jeden zamyslel. za druhé předtavte si váhám mezi více možnostmi náhodou se trefím ale chtěl bych si přečíst komentář k ostatním možnostem. nezbývá mi než si to nechat zkontrolovat znova s touto možností. výsledky pak nejsou vypovídající a je to nepohodlné. k dokonalosti ještě chybí těmto stránkám možnost ukládat si svoje výsledky. Ale to bych od stránek zdarma chtěl moc. jinak děkuju za práci všech kteří mají na těchto stránkách podíl.

Re: několik připomínek

Ani placené stránky vám většinou nenabídnou komentář ke správným a špatným odpovědím. :-)
Vaše výsledky se ukládají ve vašem profilu. Zadarmo. :)
Pokud byste si chtěl pohodlně číst komentáře ke všem odpovědím, ukládat si podrobné statistiky apod., pořiďte si náš program SMART TESTS.

Pomoc

Prosim o pomoc zajtra mam olympiadu z anglickeho jazyka a milim si stale presnet prefect s past simple . Prosim o pomoc…

Wow!! 100% na poprve bez kontroly…

Sue______married last year.
Proč tam nemůže být has got? Vzdyt se vdala a pravdepodobne je stále vdaná. Děkuji za odpověď.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od dienle vložený před 13 lety

Sue______married last year.
Proč tam nemůže být has got? Vzdyt se vdala a pravdepodobne je stále vdaná. Děkuji za odpověď.

Re:

když je tam napsáno KDY se vdala, je jedno, jestli je ještě vdaná nebo ne. Je to prostě minulý čas.

Dotaz

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat na otázku č.4) . Věta: How did it happen?
Proč tam nemůže být: How happened it. – otázka na podmět. Ale asi si to z něčím pletu.
Za případnou odpověď předem děkuji.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Altik vložený před 13 lety

Dotaz

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat na otázku č.4) . Věta: How did it happen?
Proč tam nemůže být: How happened it. – otázka na podmět. Ale asi si to z něčím pletu.
Za případnou odpověď předem děkuji.

Re: Dotaz

To přeci není otázka na podmět. Je to otázka na příslovečné určení způsobu.

věta č 3

Dobrý den chtěl bych se zeptat, na větu č.3 Pokud vím na 100%, že dneska už žádnou kapitolu číst nebudu můžu použít minulý čas i když dnešek ještě trvá ?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Saintzero vložený před 13 lety

věta č 3

Dobrý den chtěl bych se zeptat, na větu č.3 Pokud vím na 100%, že dneska už žádnou kapitolu číst nebudu můžu použít minulý čas i když dnešek ještě trvá ?

Re: věta č 3

minulý čas můžete použít téměř vždy. Jde jen o to, že to, co je tu napsané, lépe vyjadřuje předpřítomný.

Recently stojí vždy před příčestím minulým? (viz druhá otázka) Mám v knize s cvičeními “Grammar no problem” napsáno u Present perfect, že “recently” postavení ve větě na konci. Díky

Já si moc neumím představit RECENTLY před příčestím, abych pravdu řekl. :) Používám ho výlučně na konci vět.

vento13: U některých výrazů, které se s Present Perfect používají, to není na 100%, jako ostatně moc nic v AJ gramatice. Např. skoro všude je napsáno, že ALREADY se nachází před příčestím minulým, ale je ho možno použít také na konci vět (kde ho já osobně používám), a to už v učebnicích nepíšou. :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od vento13 vložený před 9 lety

Recently stojí vždy před příčestím minulým? (viz druhá otázka) Mám v knize s cvičeními “Grammar no problem” napsáno u Present perfect, že “recently” postavení ve větě na konci. Díky

Není důvod, proč by RECENTLY nemohlo být ve středové pozici… viz např.

http://www.learnersdictionary.com/…ion/recently
http://www.macmillandictionary.com/…ish/recently

GRAMMAR NO PROBLEM se zdá být českou učebnicí… kdo ví, proč to tam někdo napsal a nebo proč to potom Fraus vydal. :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 9 lety

Není důvod, proč by RECENTLY nemohlo být ve středové pozici… viz např.

http://www.learnersdictionary.com/…ion/recently
http://www.macmillandictionary.com/…ish/recently

GRAMMAR NO PROBLEM se zdá být českou učebnicí… kdo ví, proč to tam někdo napsal a nebo proč to potom Fraus vydal. :-)

Děkuji za objasnění. Z nějakého důvodu mi to přišlo “nepřirozené”. :)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.