Help for English

Punctuation marks (interpunkční znaménka)

Komentáře k článku: Interpunkční znaménka (tabulka)

 

Vídíte to, naučil jsem se správnou výslovnost „colon“. Už to nebudu číst jako „k šva l šva n“ :--)))

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ramonis vložený před 14 lety

Vídíte to, naučil jsem se správnou výslovnost „colon“. Už to nebudu číst jako „k šva l šva n“ :--)))

Re:

Já jsem si prozměnu myslel, že je to K (něco mezi A a O) L (šva) N :)

Díky moc. Je to bezva pomůcka. Jdu tisknout. Právě to berem s dětmi.

Výborné, díky moc. :-)

Jé skvělá tabulka. Děkujem

kdyby to třeba někoho zaujalo, povídání o otazníku a jeho historii jsem tady kdysi psal v článku The fascinating story of question mark (lze zde dohledat)

DOT

Já se chci zeptat, jak je to s tečkou? Ve filmu MAMMA MIA, když chtěli říct tečka tečka tečka, říkali dot, dot, dot. Snad jsem rozuměla správně.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od jana3 vložený před 14 lety

DOT

Já se chci zeptat, jak je to s tečkou? Ve filmu MAMMA MIA, když chtěli říct tečka tečka tečka, říkali dot, dot, dot. Snad jsem rozuměla správně.

Re: DOT

DOT je taky tečka, ale třeba v emailu nebo webových stránkách.

Desetinná tečka je pak POINT (nemají desetinnou čárku, ale tečku – více v našem kurzu obchodní angličtiny).

No a na konci věty je FULL STOP nebo PERIOD (AmE).

Myslím, že tu žádný článek o uvozovkách není, tak se zeptám zde.

Jednoduché uvozovky se používájí pro uvození přímé řeči. Je to pro AmE i BrE?
Pokud pro obě, k čemu se používají dvojíté uvozovky?

Pokud se nepletu, tak na rozdíl od češtiny jsou uvozovky na začátku i na konci věty VŽDY NAHOŘE.

Díky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honyk vložený před 14 lety

Myslím, že tu žádný článek o uvozovkách není, tak se zeptám zde.

Jednoduché uvozovky se používájí pro uvození přímé řeči. Je to pro AmE i BrE?
Pokud pro obě, k čemu se používají dvojíté uvozovky?

Pokud se nepletu, tak na rozdíl od češtiny jsou uvozovky na začátku i na konci věty VŽDY NAHOŘE.

Díky

Re:

Ano, jsou vždy nahoře. Je jedno, jestli použijete jednoduché či dvojité.

:)

skvělý článěk, děkuji moc, už to mám vytisklé u sebe ve složce:))

A ještě jak je prosím MEZERA, tím myslím třeba mezi slovy. Může být SPACE? A KRÁT, jako v matematice?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od _Barbara vložený před 14 lety

A ještě jak je prosím MEZERA, tím myslím třeba mezi slovy. Může být SPACE? A KRÁT, jako v matematice?

Re:

mezera je SPACE

krát je MULTIPLICATION SIGN,
ale pokud říkáte ‚3×3‘, pak je to ‚three TIMES three‘

mřížka

Skvělé, přehledné, díky! A můžu ještě tu mřížku? #
Všiml jsem si, že se používá nějak v souvislosti s pořadím něčeho, třeba auto #1, auto #2, funguje to jako náhrada naší tečky za řadovou číslovkou?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od maxximm vložený před 13 lety

mřížka

Skvělé, přehledné, díky! A můžu ještě tu mřížku? #
Všiml jsem si, že se používá nějak v souvislosti s pořadím něčeho, třeba auto #1, auto #2, funguje to jako náhrada naší tečky za řadovou číslovkou?

Re: mřížka

je to NUMBER

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.