Help for English

EFFORT vs. AFFORD

Komentáře k článku: EFFORT vs. AFFORD

 

A+

Děkuju za skvělý článek – pro mě jako dělaný. tolik se mi plete ta proklatá výslovnost. výborná pomůcka k zapamatování- s „fordem“ už to půjde:)

Diky za clanek.

Takze to, jestli EFFORT bude se clenem ci ne (a pripadne s jakym) zalezi v jake vazbe to pouziji, ano?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JiM_cz vložený před 14 lety

Diky za clanek.

Takze to, jestli EFFORT bude se clenem ci ne (a pripadne s jakym) zalezi v jake vazbe to pouziji, ano?

Re:

Zjednodušeně ano. Obecně platí, že ‚námaha‘ je nepočitatelná a ‚snaha‘ může být oboje (počitatelná i nepočitatelná).

Pěknej článek.
Novinkou pro mě byla vyzba „through sb's effort“ a připomenutí „use effort“.
Možná by stálo za to vydat článek na affect vs. effect – to se myslím plete ještě víc :-).

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Petr Švarc vložený před 14 lety

Pěknej článek.
Novinkou pro mě byla vyzba „through sb's effort“ a připomenutí „use effort“.
Možná by stálo za to vydat článek na affect vs. effect – to se myslím plete ještě víc :-).

Re:

Effect a affect se pletou taky, ale řekl bych na afford a effort narazíš častěji.
Nicméně to mám už pěkně dlouho v to-do listu :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JiM_cz vložený před 14 lety

Diky za clanek.

Takze to, jestli EFFORT bude se clenem ci ne (a pripadne s jakym) zalezi v jake vazbe to pouziji, ano?

Asi záleží na významovom odtieni. Pozrela som do slovníka (Longmann aj Macmillian), dalo by sa vydedukovať, že význam námaha, úsilie, snaha (vyvinúť úsilie, vložiť námahu, vyžadovať snahu) je nepočítateľný a význam pokus je počítaľný (pokúsiť sa prestať fajčiť, pokúsiť sa byť slušný, ďalšie pokusy vyjednávať, … ).

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.