Help for English

Základní časové předložky

Komentáře k článku: Základní časové předložky

 

dotaz

Krásný den vážený pane Marku Víte,bylo by možné v příští vyučovací hodině pro začátečníky řešit rodinné příslušníky,jedná se mi hlavně o výslovnost a mn.číslo.Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od vlasta11 vložený před 14 lety

dotaz

Krásný den vážený pane Marku Víte,bylo by možné v příští vyučovací hodině pro začátečníky řešit rodinné příslušníky,jedná se mi hlavně o výslovnost a mn.číslo.Děkuji

Re: dotaz

Rodinu jsme již podrobně probírali v UNIT 2. Viz ‚mapa kurzu‘

jinak všechny veše materiály jsou namluveny rodilými mluvčími,že?Ale pokud použiji KEEPINHEAD,tak se to u některých slov liší a mě to dost plete,ovšem je mi jasné,že rodilý mluvčí mluví možná s mírným dialektem,jak mluví ve své oblasti života.Děkuji za zodpovězení

Odkaz na příspěvek Příspěvek od vlasta11 vložený před 14 lety

jinak všechny veše materiály jsou namluveny rodilými mluvčími,že?Ale pokud použiji KEEPINHEAD,tak se to u některých slov liší a mě to dost plete,ovšem je mi jasné,že rodilý mluvčí mluví možná s mírným dialektem,jak mluví ve své oblasti života.Děkuji za zodpovězení

Re:

kurz pro začátečníky je namlouván mnou. Slova ve slovníku jsou nahraná rodilými mluvčími.

V keepinthehead budete mít asi nahrávky vytvořené počítačem, ne? Nevím, neznám.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 14 lety

Re: dotaz

Rodinu jsme již podrobně probírali v UNIT 2. Viz ‚mapa kurzu‘

Re: Re: dotaz

OK děkuji vážený pane Marku Víte,na upřesnění jsem po těžké autonehodě-3 měsíce v komatu,pak asi rok na vozíku a už se začínám rozcházet,celý život jsem se učil NJ a AJ se učím teprve 1 měsíc a chtěl bych vám velice poděkovat za vaše stránky a že i přes nedostatek vašeho času děláte něco pro cizí lidi a to prosím zadarmo,To se v téhle době už moc nevidí.Ještě jednou děkuji.

jééé

To je krásný nápad s tím vláčkem, když jsem se tyto předložky učila tak se mi to hodně pletlo, pořád jsem se musela koukat na nápovědu (taháky) :-D
Z toho by se dala udělat také báječná pomůcka na nástěnku, hned si to zkusím zrealizovat, to bude ‚kerásný‘, k těm Romanovým válečkům na slovosled otázek to bude další doplněk na zpestření.
Moc chválím.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 14 lety

Re:

kurz pro začátečníky je namlouván mnou. Slova ve slovníku jsou nahraná rodilými mluvčími.

V keepinthehead budete mít asi nahrávky vytvořené počítačem, ne? Nevím, neznám.

Re: Re:

Je to tak, Marku, v Keepinhead je hlasový modul, který slovíčka čte. Osobně k tomu mám docela odpor, dokonce se mi dostala k uším Asimovova Nadace jako audiokniha, bohužel načtená právě počítačem… brr…

díky

Tieto stránky ma bavia. Už viackrát som začínala s angličtinou, ale nikdy ma to dlho nedržalo. Teraz je to celkom iné. Teším sa na vaše názorné pomôcky. Za pol roka som sa naučila tolko, že rozumiem písanému slovu celkom dobre, len sa mi zdá, že je tu málo testov na odposluch. Ďakujem za túto stránku.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lamanai2 vložený před 14 lety

Re: Re:

Je to tak, Marku, v Keepinhead je hlasový modul, který slovíčka čte. Osobně k tomu mám docela odpor, dokonce se mi dostala k uším Asimovova Nadace jako audiokniha, bohužel načtená právě počítačem… brr…

Re: Re: Re:

Ahoj,doufám že nevadí moje oslovení,takže myslíte,že keepinhead je umělý hlas počítače a že se nedá v reálu použít jeho správná výslovnost?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od vlasta11 vložený před 14 lety

Re: Re: Re:

Ahoj,doufám že nevadí moje oslovení,takže myslíte,že keepinhead je umělý hlas počítače a že se nedá v reálu použít jeho správná výslovnost?

Re: Re: Re: Re:

Myslíte, že to tam namlouval člověk? Ne, to určitě ne. Je to nějaký TTS (text-to-speech)… což znamená, že to čte počítač. Tomu se nedá věřit ani se podle toho učit.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 14 lety

jééé

To je krásný nápad s tím vláčkem, když jsem se tyto předložky učila tak se mi to hodně pletlo, pořád jsem se musela koukat na nápovědu (taháky) :-D
Z toho by se dala udělat také báječná pomůcka na nástěnku, hned si to zkusím zrealizovat, to bude ‚kerásný‘, k těm Romanovým válečkům na slovosled otázek to bude další doplněk na zpestření.
Moc chválím.

Re: jééé

j, aj mne sa ta analogia s vlacikom velmi paci :-)

noo, koukám, že i v elementary článcích můžu najít ještě drobnosti, které nevím :-) :shock: :-)

dotaz

Mohl by mi někdo poradit jak se řekne „jednou za 14 dní“? Jednou za týden je once a week,ale jak to mám vyřešit pokud bych chtěla říct třeba,že nějaký předmět ve škole mám jen jednou za 14 dní?

díky

Dobrý den , taky bych vám ráda poděkovala za super vytvořené stránky pro začatečníky moc se mi to líbí. Angličtina mě opravdu moc baví.naposledy jsem se učila na škole takhle si to člověk může dobře zopakovat. ještě jednou moc děkuji

Dobrý den,Vaše stránky jsou úžasné!!! Ve svých 44 letech jsem začala dálkově studovat střední školu a samozřejmě angličtinu.Můžu si tady leccos procvičit, je to přehledné a navíc i zábavné.
Děkuji moc

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.