Help for English

Minulý čas #2: pravidelná slovesa

Komentáře k článku: Minulý čas 2: pravidelná slovesa

 

Nemůžu si pomoci,

musím zase chválit.Omlouvám se, ale zase mne nadchla novinka, kterou nás tak dobře naučíte výslovnost. Pomalý a rychlý způsob výslovnosti je prostě další bezvadný nápad. Kde se to ve Vás bere? :shock: I po těch letech přicházíte na nové a nové nápady. A vynikající, protože málokdy jsou slovesa ve výslovnosti i v minulém tvaru – kromě Vašeho Language Lab :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 14 lety

Nemůžu si pomoci,

musím zase chválit.Omlouvám se, ale zase mne nadchla novinka, kterou nás tak dobře naučíte výslovnost. Pomalý a rychlý způsob výslovnosti je prostě další bezvadný nápad. Kde se to ve Vás bere? :shock: I po těch letech přicházíte na nové a nové nápady. A vynikající, protože málokdy jsou slovesa ve výslovnosti i v minulém tvaru – kromě Vašeho Language Lab :-D

Re: Nemůžu si pomoci,

Za chválení se neomlouvejte. Díky! Jsem rád, že Vás novinka zaujala.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od georgia vložený před 14 lety

Nemůžu si pomoci,

musím zase chválit.Omlouvám se, ale zase mne nadchla novinka, kterou nás tak dobře naučíte výslovnost. Pomalý a rychlý způsob výslovnosti je prostě další bezvadný nápad. Kde se to ve Vás bere? :shock: I po těch letech přicházíte na nové a nové nápady. A vynikající, protože málokdy jsou slovesa ve výslovnosti i v minulém tvaru – kromě Vašeho Language Lab :-D

Re: Nemůžu si pomoci,

ano, to je opravdu vynikající nápad a navíc jsou moc pěkné ty ikonky :)

´Vynikající

Mile mě překvapila vzorová četba celých vět.To je přesně to, co při svém studiu potřebujeme, protože špatná výslovnost se špatně odnaučuje. Děkuji.

Také moc děkuji za pomalé přehrávání výslovnosti. :-)

Supr supr :) Jen to deeeenced mi znoví v u uších :) To ale není nic osobního proti Markovi of course :--)

Poprvé jsem měla možnost porovnat pomalé a normální(asi) mluvení.No, trochu šok.Je to výborný nápad,je vidět, že vám na nás, začátečnících, záleží.Díky. :-D

Dobrý den Marku dá se v anglické větě poznat jestli se jedná o muže nebo ženu?Např. I walked to work.
šel jsem-šla jsem
Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Simona vložený před 14 lety

Dobrý den Marku dá se v anglické větě poznat jestli se jedná o muže nebo ženu?Např. I walked to work.
šel jsem-šla jsem
Děkuji

Re:

Ne, v první osobě takové rozlišení není. Je jen ve třetí osobě a to prostřednictvím osobních zájmen HE / SHE.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 14 lety

Re:

Ne, v první osobě takové rozlišení není. Je jen ve třetí osobě a to prostřednictvím osobních zájmen HE / SHE.

Re: Re:

Aha děkuji.Tak se vlastně nedá poznat kdo z té práce pěšky šel.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Simona vložený před 14 lety

Re: Re:

Aha děkuji.Tak se vlastně nedá poznat kdo z té práce pěšky šel.

Re: Re: Re:

Až když si poslechnete nahrávku podle hlasu. :-)

a ako viem ze ktora samohlaska je prizvucna a neprizvucna :P

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Martin0703 vložený před 14 lety

a ako viem ze ktora samohlaska je prizvucna a neprizvucna :P

Re:

ne přízvučná a nepřízvučná, ale znělá a neznělá.

Znělé jsou ty, k jejichž vyslovení potřebujete hlasivky
(b, d, r, l, m, n, v, z, ž…)

Neznělé jsou ty, při jejichž vyslovení jsou hlasivky v klidu
(t, s, š, k, p, f…)

Velmi mi to pomohlo i v skole

..

Mňa by zaujímalo, aký je rozdiel v použití slov yard / garden…
Keby bola veta napísaná štýlom The children played in the garden. , zmenil by sa nejak význam, či je v podstate jedno čo z toho použijem?

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.