Help for English

Nepravidelné množné číslo #2

Komentáře k článku: Nepravidelné množné číslo 2

 

Stále tam mám mezery, ach jo. A přitom už bych to za ty roky měla umět. Ještě, že tu jste a mám se na čem procvičovat.

s tema kostkama jsem si vsimla ted o vanocich kdyz jsme hrali monopoly, ze i jedne tak rikaji jen jsem nevedela jak se to pise :o(

ve článku nepravidelné množné číslo je u dice napsáno jak kostka tak kostky… takže?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Martin Hofman vložený před 14 lety

ve článku nepravidelné množné číslo je u dice napsáno jak kostka tak kostky… takže?

Re:

jedntné číslo „hrací kostka“ bylo původně DIE. Dnes se ale používá obojí, ONE DIE nebo ONE DICE.

jo tak nic, už jsem si to přečetl v komentářích…

ale stejně díky…

jednotná čísla z množných

Jak jsem tak trochu nejistě koukal na „die“, že to je asi jednotné číslo k mně mnohem známějšímu slovu „dice“, napadlo mě, že by možná stálo za to vytvořit i test obrácený, tedy aby se z množného čísla určovalo jednotné. Třeba k takovému „criteria“ člověk asi těžko odhadne, že jedn.č. je „criterion“ :-).

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Petr Švarc vložený před 14 lety

jednotná čísla z množných

Jak jsem tak trochu nejistě koukal na „die“, že to je asi jednotné číslo k mně mnohem známějšímu slovu „dice“, napadlo mě, že by možná stálo za to vytvořit i test obrácený, tedy aby se z množného čísla určovalo jednotné. Třeba k takovému „criteria“ člověk asi těžko odhadne, že jedn.č. je „criterion“ :-).

Re: jednotná čísla z množných

jj i takový testík bude. Budou i testíky, kde budou namíchaná pravidelná i nepravidelná podst. jména.

Re: Re: Re:

ANo, toto použití je ale značně zastaralé.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.