Help for English

Hovorová angličtina #4: Krátká zvolání

Komentáře k článku: Hovorová angličtina: Krátká zvolání

 

údiv, překvapení

Zdravím Marku,
jak mohu v hovorové angličtině vyjádřit, že mě něco velmi příjemně překvapilo. Něco ve smyslu – no to teda čumim.
Díky

Odkaz na příspěvek Příspěvek od michavon vložený před 14 lety

údiv, překvapení

Zdravím Marku,
jak mohu v hovorové angličtině vyjádřit, že mě něco velmi příjemně překvapilo. Něco ve smyslu – no to teda čumim.
Díky

Re: údiv, překvapení

wow!

?

Dobrý den, teď mě napadá – jak bych řekla například: „Ježkovy zraky!“ nebo „Do háje!“ ?
Je to ono „Oh boy!“ nebo ještě nějaký jiný výraz?
Mockrát děkuji.

„Ježkovy zraky!“

jde to slyšet v mnoha filmech a používají výraz (Jesus Christ)Ježiši kriste! :shock:

POOR they / them

Dobrý den.

Měl bych dotaz.

Je správně: POOR THEY či POOR THEM? (ve smyslu „chudáci“).

Díky za odpověď.

f.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od filippo vložený před 14 lety

POOR they / them

Dobrý den.

Měl bych dotaz.

Je správně: POOR THEY či POOR THEM? (ve smyslu „chudáci“).

Díky za odpověď.

f.

Re: POOR they / them

THEM
Poor me, poor you, poor him, poor her, poor us…

Re: Re: awesome

Jojo taky:D Ani jsem netušila že existuje nějaký jiný výklad toho slova. Až kamarádka se mě ptala co to znamená,že ji všechny slovníky ukázaly „strašlivý“. Je to zajímavé :)

Skvělý

Sice jsem tenhle článek četla už předtím, ale není špatné si ho oživit. :) Děkuju!

Chtela bych se zeptat jaka je nejlepsi odpoved kdyz vam nekdo rekne novinku, kterou nevite a vy jste prekvapeny..

Jako bylo „Hey guys! Guess what! Sarah is getting married!“
Takze moje odpoved by mela byt??
(Cool nebo oh really, nema v sobe to prekvapeni, ze jste z te novinky paf takze hledam nejake jine slovo)

Pouzivala jsem do dneska „no way“ ale jak to tady ctu, asi to nebylo to nejlepsi.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od petryk vložený před 12 lety

Chtela bych se zeptat jaka je nejlepsi odpoved kdyz vam nekdo rekne novinku, kterou nevite a vy jste prekvapeny..

Jako bylo „Hey guys! Guess what! Sarah is getting married!“
Takze moje odpoved by mela byt??
(Cool nebo oh really, nema v sobe to prekvapeni, ze jste z te novinky paf takze hledam nejake jine slovo)

Pouzivala jsem do dneska „no way“ ale jak to tady ctu, asi to nebylo to nejlepsi.

Re:

Pokud jen nechápavé překvapení, tak stačí REALLY? Vaše OH REALLY je takové spíš ironické, pochybovačné. Něco jako české ‚Neříkej.‘

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.