Help for English

Osobní a přivlastňovací zájmena #1

Komentáře k článku: Osobní a přivlastňovací zájmena 1

 

Re:

Množná zájmena: My – We ( are )
Vy – You ( are )
Oni, ony – They ( are )

Re:

Proč, když zatím probíráme jen jednotné číslo? Tato lekce je součástí výukového kurzu. Proč by se začátečník měl naučit najednou všechno? Tento kurz postupuje od naprostých začátků hezky krok za krokem.

Dobrý den. potřeboval bych prosím vysvětli tuto větu. „His hair is black“ Proč tam není místo „is“ „are“? J bych řekl, že se jedná o množné číslo (vlasy).

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Hóňa vložený před 16 lety

Dobrý den. potřeboval bych prosím vysvětli tuto větu. „His hair is black“ Proč tam není místo „is“ „are“? J bych řekl, že se jedná o množné číslo (vlasy).

Re:

protože v angličtině HAIR nebo např. i MONEY nejsou množné číslo.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 16 lety

Re:

protože v angličtině HAIR nebo např. i MONEY nejsou množné číslo.

Re: Re:

Ano, chápu. Děkuji moc.

velmi děkuji

Velmi děkuji :-)

Re: poraďte prosím

It's its toy. Je to jeho hračka. (např. toho psa).

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Niki
Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re: poraďte prosím

It's its toy. Je to jeho hračka. (např. toho psa).

Re: Re: poraďte prosím

No jasně…díky :-)

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Niki
Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 15 lety

Re: poraďte prosím

It's its toy. Je to jeho hračka. (např. toho psa).

Re: Re: poraďte prosím

Tak jsem tu zas…zmátlo mě , že nahoře píšete, ITS je pro neživotné věci, ale já myslela, že je to střední rod tedy dítě,pes apod..jako „je to jeho tohoto psa či dítěte“ ? N.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Niki vložený před 15 lety

Re: Re: poraďte prosím

Tak jsem tu zas…zmátlo mě , že nahoře píšete, ITS je pro neživotné věci, ale já myslela, že je to střední rod tedy dítě,pes apod..jako „je to jeho tohoto psa či dítěte“ ? N.

Re: Re: Re: poraďte prosím

Ale vždyť jo. Vic článek „rod v angličtině“.

Re: prosím o pomoc

Zkuste se zde porozhlédnout, případně zkusit tento kurz porjít od začátku. Snad vám to bude vyhovovat a naučíte se s námi to, co potřebujete, abyste i v angličtině prospívala na 1 nebo 2.

svoj

Pri privlastňovacom zámene svoj neriešime množné číslo? napr. mám svoju knihu? I have my book?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Gabriela11182 vložený před 14 lety

svoj

Pri privlastňovacom zámene svoj neriešime množné číslo? napr. mám svoju knihu? I have my book?

Re: svoj

ano.

its – zvuk

U slovíčka its mi nejde přehrát výslovnost :-(

ahoj prosim poradte mi nejde mi zvuk ak kliknem na repro nic sa nedeje ako mam ho zapnut dakujem

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.