Help for English

Beyond the Great White Wall

Komentáře k článku: Beyond the Great White Wall

 

Chci si nějakou knížku od Kurta Vonneguta přečíst. Mám vybranou: Slaughterhouse-Five. Co je, Marku, na tomto spisovateli tak výjimečného? Moc toho o něm nevím.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honyk vložený před 14 lety

Chci si nějakou knížku od Kurta Vonneguta přečíst. Mám vybranou: Slaughterhouse-Five. Co je, Marku, na tomto spisovateli tak výjimečného? Moc toho o něm nevím.

Re:

To bych mohl jen těžko shrnout v jednom komentáři.
SLAUGHTERHOUSE-FIVE je super, tu jsem četl asi pětkrát. :-)

Dneska razím do knihovny a chci si taky něco půjčit od Vonneguta :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Andy vložený před 14 lety

Dneska razím do knihovny a chci si taky něco půjčit od Vonneguta :-)

Re:

Doporučuji Slaughterhouse Five, Breakfast of Champions, Galápagos…

Re: Re:

Tak už jsem Slaugherhouse 5 přečetl. Je to velmi zajímavé čtení . Netušil jsem, že je to víceméně autobiografie. Udělal jsem si ale test Kurt Vonnegut – předložky a ejhle.
BTW: Nedávno jsem četl i Cat's Cradle a to taky stojí za přečtení.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honyk vložený před 14 lety

Re: Re:

Tak už jsem Slaugherhouse 5 přečetl. Je to velmi zajímavé čtení . Netušil jsem, že je to víceméně autobiografie. Udělal jsem si ale test Kurt Vonnegut – předložky a ejhle.
BTW: Nedávno jsem četl i Cat's Cradle a to taky stojí za přečtení.

Re: Re: Re:

Že by ti tralfamadořani byli autobiografičtí? :-)

Jo, je to první román, ve kterém se přímo dotkl bombardování Drážďan. Proto je tak zásadní a proto je i tak osobní.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 14 lety

Re: Re: Re:

Že by ti tralfamadořani byli autobiografičtí? :-)

Jo, je to první román, ve kterém se přímo dotkl bombardování Drážďan. Proto je tak zásadní a proto je i tak osobní.

Re: Re: Re: Re:

Tak jsem se ještě kouknul na film (Jatka č. 5 – ano, „bohužel“ v češtině) a i ten se myslím povedl – i když to jistě nelyla jednoduchá látka ke zfilmování.
Taky jsem se na Youtube podíval na několik rozhovorů s Kurtem Vonnegutem a mj. jsem se dozvěděl, že nedávno zemřel. Je ho škoda. So it goes.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 14 lety

Re: Re: Re:

Že by ti tralfamadořani byli autobiografičtí? :-)

Jo, je to první román, ve kterém se přímo dotkl bombardování Drážďan. Proto je tak zásadní a proto je i tak osobní.

Re: Re: Re: Re:

Jo, ten film se jako snad jediný film natočený podle jeho knih povedl.

opravdu obdivuji Váš výběr článků. Jsou o něčem, mají hlavu a patu, nutí k zamyšlení, ale především – nějakým zvláštním způsobem obohacují.

Já jsem to moc nepochopila :-D

jeeeeej

Tak to je fakt nářez :shock:

Můžu vědět, jak se v tomto kontextu přeloží slovo „flaggel“ ?

He had also filled his front butt with the flaggel juice he had been saving. He had to force down the last swallow as the little flaggel kicked and screamed before it died.

Děkuji.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od alaingr vložený před 13 lety

Můžu vědět, jak se v tomto kontextu přeloží slovo „flaggel“ ?

He had also filled his front butt with the flaggel juice he had been saving. He had to force down the last swallow as the little flaggel kicked and screamed before it died.

Děkuji.

Re:

Jak je napsané v poznámce dole, jsou to vymyšlená slova pro vymyšlené věci či vymyšlené bytosti. Proto to překlad nemá. Můžete vymyslet vlastní.

Ano, vím, jen mě zajímalo, jak to přeloží ostatní. I když je to pro příběh slovo nepodstatné a jen dokresluje fantazijní obraz, přecijen mě zajímá, jak se s tím každý vypořádal. Zajímavé by jistě bylo hledat spojitost mezi smyšleným „flaggel“ a existujícím „flagel“ (flat bagel) :-) ?

Hustej nářez :D

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.