Help for English

Cloze: Cleaning up the garbage

Komentáře k článku: Cloze: Cleaning up the garbage

 

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Honza vložený před 14 lety

Nešlo by u 2ky „grows“ strong?

Re:

Kdyby to byla pozvolná změna, pak ano. Myslím, že tady ale nejde vůbec o pozvolnou změnu. Jak jsem řekl jinde, v testu bych vám to uznal, jako možnost to sem ale přidávat nebudu.

Když takový test vyplňujete a řeknete si, že tady bude nějaké sloveso vyjadřující změnu, máte na výběr… pak je dobré zamyslet se nad významem. Je to spíše obecné, že na dovolené to tak je, že se to takové stane, a nebo se autor snažil říct, že se něco postupně v něco změní? Z těchto dvou možností byste měl sám vybrat tu první.

Nejjednodušší je tam stejně dát IS. :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 14 lety

Re:

Kdyby to byla pozvolná změna, pak ano. Myslím, že tady ale nejde vůbec o pozvolnou změnu. Jak jsem řekl jinde, v testu bych vám to uznal, jako možnost to sem ale přidávat nebudu.

Když takový test vyplňujete a řeknete si, že tady bude nějaké sloveso vyjadřující změnu, máte na výběr… pak je dobré zamyslet se nad významem. Je to spíše obecné, že na dovolené to tak je, že se to takové stane, a nebo se autor snažil říct, že se něco postupně v něco změní? Z těchto dvou možností byste měl sám vybrat tu první.

Nejjednodušší je tam stejně dát IS. :-)

Re: Re:

no je to pravda :) asi sem nad tim přemejšlel moc složitě,dík za vysvětlení s tou rychlostí změny stavu :)

  1. In this era WHERE the economy … Je v této větě skutečně správě WHERE? Myslel jsem, že ERA je časové období, a proto by tu mělo být spíš WHEN.
    1. we weren't behaving much better …

    we were behaving not much better …

    Je rozdíl stejný jako v češtině (nechovali jsme se o mnoho lépe x chovali jsme se ne o mnoho lépe)???

Dobrý den, chtěl jsem se jen zeptat, zda můžu použít ve větě: It does not, SURPRISINGLY, feel as good… Dle vás je správně however, ale surprisingly je totéž, jen ve smyslu sarkastickém… Otázka se týká třetího slova k doplnění od konce… Děkuji za odpověď..

uuuf! 67%! tak tohle mi dalo zabrat! nejprve mě toho napadlo fakt málo…a nejlepší byla ta 10 – chtěla jsem ji nevyplnit, ale pak po třetím čtením mě nwm jak napadlo do, ale byla to spíš dedukční tipovačka, nevěřila jsem, že to tam bude, i když už jsem tuhle gramatiku četla xkrát! :-) tak příště snad líp :-)

kurňa, v té poslední mi fakt sedělo „in front of you“ a dost, dost mě to zmátlo. Ale instead jde taky…

Nešlo by u 10. otázky dát to come back later?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Narim vložený před 11 lety

Nešlo by u 10. otázky dát to come back later?

Chyběla by tam ta předložka. You COME BACK TO the beach. Když změníme slovosled, použijeme to v jiné struktuře, ta předložka tam musí dále být.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.