Help for English

Minulá modální slovesa - cvičení #1

Komentáře k článku: Minulá modální slovesa - cvičení 1

 

100%

Wow,tak to jsem nečekala.Zcela správně.Moc děkuju za tyhle stránky,hodně mi pomáhají.

Konečně

Jupííí, konečně mám 100% a snad bzlo i na čase to pochopit. Díky.

Konečně

Jupííí, konečně mám 100% a snad bzlo i na čase to pochopit. Díky.

Bez chyby :shock: :shock: :shock: :shock: :-D

Re:

He must have been living there for a long time.

90%

Skoda no, u toho posledniho sem chtel dat didn't need to study, ale zacal sem se moc zamyslet nad pravidlama. I kdyz popravde sem to casto daval podle citu :-D . Budu si muset jeste jednou ten clanek precist.

Ale klasika, paradne vysvetlene! Diky

It isn't possible that someone stole you wallet.
Nobody _____ your wallet. – wass supposed to steal Wass bude nejspis preklep..? A nebo chytak? :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Eva vložený před 15 lety

It isn't possible that someone stole you wallet.
Nobody _____ your wallet. – wass supposed to steal Wass bude nejspis preklep..? A nebo chytak? :-)

Re:

Překlep, samozřejmě.

4chyby, spatne ,spatne…tak se jdu na to mrknout znova

100%

tak dakujem

Předpřítomný čas

Chci se zeptat, jak je možné, že je ve větě použit minulý čas a zároveň není uvedeno, kdy se děj stal. Myslel jsem si, že se v podobných případech používá předpřítomný čas.

It was silly of me to believe him.

Děkuji za odpověď

Předpřítomný čas

A nezdá se mi další věc, jak je možné použít po sobě dvě slovesa v příčestí minulém?

He _____ at the crime scene.
might have been seen

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Fantom007 vložený před 14 lety

Předpřítomný čas

A nezdá se mi další věc, jak je možné použít po sobě dvě slovesa v příčestí minulém?

He _____ at the crime scene.
might have been seen

Re: Předpřítomný čas

BE SEEN – být viděn.

Se slovesem BE zde můžete pracovat jak potřebujete:
He is seen.
He will be seen.
He was seen.
He has been seen.
He might be seen.
He might have been seen.

atd atd.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Fantom007 vložený před 14 lety

Předpřítomný čas

Chci se zeptat, jak je možné, že je ve větě použit minulý čas a zároveň není uvedeno, kdy se děj stal. Myslel jsem si, že se v podobných případech používá předpřítomný čas.

It was silly of me to believe him.

Děkuji za odpověď

Re: Předpřítomný čas

Nejde o to, co je nebo není ve větě uvedeno, jde o to, co tím vyjadřujete. Když je to něco minulého, je tam minulý čas. Když je to něco, co prostě proběhlo, je jedno kdy, je to něco, co má platnost teď, je tam předpřítomný čas.

Ve větě IT WAS SILLY OF ME… je to jasná minulst – já mu nevěřil a bylo to ode mě hloupé.

A hlavně, nikdy nemůžete řešit časy ve větě zcela bez kontextu.

Skvely, napoprve bez precteni clanku 2 chyby. Je to celkem jednoduche, da se to logicky odvodit.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.