Help for English

Pravidelné a nepravidelné množné číslo

Komentáře k článku: Pravidelné a nepravidelné množné číslo

 

Up Down

Dobrý den.
Je tu někde na webu článek nebo test věnující se různým idiomům slůvek Up- Down ?- Není na to nějaká „mnemotechnická pomůcka“ , :-) ?
Vím, že existuje tísíce kombinací např. get up , shut down… atd- a rozhodně nepomáhá si takové činosti spojit s jakýmsi směrem dolů či nahoru, někdy to vůbec nedává smysl…Tohle vše je nutné se naučit mechanicky ?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ppooler vložený před 17 lety

Up Down

Dobrý den.
Je tu někde na webu článek nebo test věnující se různým idiomům slůvek Up- Down ?- Není na to nějaká „mnemotechnická pomůcka“ , :-) ?
Vím, že existuje tísíce kombinací např. get up , shut down… atd- a rozhodně nepomáhá si takové činosti spojit s jakýmsi směrem dolů či nahoru, někdy to vůbec nedává smysl…Tohle vše je nutné se naučit mechanicky ?

Re: Up Down

Něco málo logiky v tom občas bývá, ale rozhodně neexistuje žádné pravidlo, díky kterému byste to mohl/a používat vždy správně. Radím naučit se to tak, jak to je.

děkuji moc tahle zábavná a zároven poučná stránka mi opravdu pomohla.v učení je to zajímavé spestření :-D

Vidím, že tento testík si dlouho nikdo nedělal. Podstatná jména a množné číslo jsem se naučila dobře. V tomhle testu jsem chybu neudělala.

jaj

Jedna chybička a jedno jsem zapomněla vyplnit, pže jsem to upe přehlédla… takže jen 80%, ale tak co… průměrná úspěšnost je jen 61%. :-D

Podobna stanrka na ucenie nemciny

Joj, kiezby bola takato stranka aj na ucenie nemciny ! :) Hlavne pre zaciatocnikov :)

řazení

Dobrý večer, stránky jsou skvělé, jen mám jednu otázku. Projíždím si teď gramatiku postupně, ale i když zadám pouze Elementary, tak mi vyjedou články i z pre-intermediate. Což teda tak nevadí, ale spíš mě překvapilo, že cvičení z nepravidelného množného čísla je v kategorii elementary a vysvětlení až v pre-intermediate… Nevím pak, jak nejlépe v učení gramatiky postupovat.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.