Help for English

Státy a národnosti

Komentáře k článku: Státy a národnosti

 

U SLOVAK se nespustí nahrávka.

Opravte si to

Nejde zvuk u Slovak, jinak vsude bez problemu, tak si to opravte :-)

prosím mě nejde spustit výslovnost u slovakia a nevím proč.U všeho jiného jde.Jinak je to užasnástránka.Jen tak dál 8-)

je to skvělá stránka :-) jsem ráda že se mohu vzdělávat zrovna tady:) moc mi to pomáhá k mému studiu :-D

Výslovnost u slováka

Krásný den,chybí mi tam bohužel výslovnost u slováka

Cinani

Moje dlouholeta chyb byla: Chinese Town
Spravne Chinatown (cast mesta, cinska ctvrt).

Slovak

Nahrávka „Slovak“ sa neprehráva.

Re: Slovak

Myslím si, že tú výslovnosť si každý vie vydedukovať z prepisu výslovnosti, alebo nájsť na www stránkach v online slovníkoch.
HFE – super stránka, držím palce ďalej v rozvoji tejto stránky

Prosím, aký je správny preklad vety :

Bolo tam niekoľko Slovákov.

There were a few Slovaks there.

There were a few Slovakians there.

Ďakujem.

Both versions are acceptable. However in recent years there's [= has] been a tendency in all varieties of English to prefer Slovak for the people and the language, to the point where Google Ngram, which searches books, can't find any examples of a few Slovakians, several Slovakians, or many Slovakians.

Google itself gets 200 real results for Slovakian. In my (subjective, of course) opinion, Slovakian would be used by people who don't know much about the region, and probably wouldn't be able to distinguish Slovakia from Slovenia. :-(

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.