Help for English

Nepravidelné množné číslo #3

Komentáře k článku: Nepravidelné množné číslo 3

 

Nějak se nám přiostřilo. :-) Tentokrát mám jen 80 procent. Napsal jsem BROTHEN a CACTAI.

Jde to se mnou od desiti k peti :) Doslova :)

Hm, na velké písmeno u brethen jsem so pozor nedal. + další chyby.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honyk vložený před 14 lety

Nějak se nám přiostřilo. :-) Tentokrát mám jen 80 procent. Napsal jsem BROTHEN a CACTAI.

Re:

.. já zase „leace“ namísto „lice“ :-).

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ramonis vložený před 14 lety

Hm, na velké písmeno u brethen jsem so pozor nedal. + další chyby.

Re:

Ono to vzalo BRETHREN s malým písmenem jako chybu? Nemělo by… ve výsledcích je napsané velké, ale čekal jsem, že to není case sensitive…

cacti

Mimochodem, tady je link na ty legrační kaktusy:
environmental­graffiti.com/fe­atured/10-most-suggestive-cacti-on-earth/11423

Marek nás chce zkazit

No to je ale Sodoma Gomora! :--D

neprav. mn.číslo

Také jsem to neměla na 100%, ale člověk se alespoň poučí a snad si to i zapamatuje!

Hm.

1 chybka ale když budu tu tlustou mluvnici od Duškové apořád vozit tramvají a pořád si v ní číst snad to bude lepší… :?

jak se vám čte ta „tlustá mluvnice od duškové?“ je to docela nesrozumitelně napsané co… (alespoň pro mě…).

Odkaz na příspěvek Příspěvek od dusan veselka vložený před 14 lety

jak se vám čte ta „tlustá mluvnice od duškové?“ je to docela nesrozumitelně napsané co… (alespoň pro mě…).

Re:

Myslíte „Mluvnice současné angličtiny na pozadí češtiny“? Je to kniha spíše pro filology než pro praxi. Jako praktickou gramatiku doporučuji např. Michaela Swana apod. Duškovou studujte v rámci Morfologie či Syntaxe na VŠ.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.