Help for English

Obecný test (elementary) #6

Komentáře k článku: Obecný test (elementary) 6

 

dotaz

Dobrý den, v nějakém filmu jsem ve filmu zaslechl otázku ‚would you mind if i..‘ a následovala odpověď ‚sure‘.. z děje pak vyplynulo, že nevadí.. je ‚sure‘ tolik odlišné od ‚of course‘? Případně, jestli se nejedná o někaký výstřelek americké angličtiny.

Ja nemam v anglictine urcitou uroven – ja mam diagozu! Elementarus bronxus!

Re: vit

shit … v lepsim dictionary by to moho byt.

5.otázka

U otázky č.5 mě mate, že není v budoucím čase. Bylo by dobře i kdybych řekla: It will be a public holiday tomorrow. ???

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Monika vložený před 14 lety

5.otázka

U otázky č.5 mě mate, že není v budoucím čase. Bylo by dobře i kdybych řekla: It will be a public holiday tomorrow. ???

Re: 5.otázka

V těchto větách se budoucí čas prostě nepoužívá. Když se podíváte do kalendáře, tam to už prostě všechno JE, ne že to tam teprve bude. Přítomný čas. Zítra je úterý, zítra mám narozeniny, zítra je státní svátek. Všechno přítomný čas.

80% jinak to asi neumím… :shock:

Re: Re:

Pprosím napiš te to je to moc pro naší třídu duležité.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od dzuzo vložený před 16 lety

Go Ahead

Vzhledem k mojí dnešní náladě a připravenosti poslat kohokoliv někam myslím, že odpověď „of course“, je naprosto správná :-D

Nápodobně. :D

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.