Help for English

Časové předložky IN, ON, AT (přehled)

Komentáře k článku: Časové předložky IN, ON, AT (přehled)

 

Otazecka

Dobry vecer takze jestli jsem to dobre pochopil mohl bych rici:DO YOU HAVE ANY PLANS AT THE WEEKEND?-Mas nejake plany na vikend?…dekuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Homeboy vložený před 14 lety

Otazecka

Dobry vecer takze jestli jsem to dobre pochopil mohl bych rici:DO YOU HAVE ANY PLANS AT THE WEEKEND?-Mas nejake plany na vikend?…dekuji

Re: Otazecka

spíš FOR THE WEEKEND.

jak spravně napsat za 2–3 dny? for two-three working days?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Esterinka vložený před 14 lety

jak spravně napsat za 2–3 dny? for two-three working days?

Re:

two TO three week days

I read it..... a day.Bohužel si nejsem jist jakou předložku tam mám doplnit pomohl by mi někdo?Díky moc.In ?

Re:

IN A DAY – za jeden den

on that evening

Dobrý den, Marku.

V textu jedné knihy jsem narazil na:

a) ON THAT EVENING – je tam „ON“, protože je to „večer jakoby s přívlastkem“?

b) That bird had been singing all morning, almost as though it WERE calling to him.

Proč je za „it“ tvar „were“?

Děkuji.

f.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od filippo vložený před 14 lety

on that evening

Dobrý den, Marku.

V textu jedné knihy jsem narazil na:

a) ON THAT EVENING – je tam „ON“, protože je to „večer jakoby s přívlastkem“?

b) That bird had been singing all morning, almost as though it WERE calling to him.

Proč je za „it“ tvar „were“?

Děkuji.

f.

Re: on that evening

a) ano
b) přečtěte si článek NEREÁLNÝ ČAS

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 14 lety

Re: on that evening

a) ano
b) přečtěte si článek NEREÁLNÝ ČAS

Re: Re: on that evening

děkuji

Dobrý den, nepoužívá se on Christmas (pro svátek trvajících déle než jeden den) v AmE? Jestli to náhodou není něco jako at the weekend(BrE) on the weekend(AmE). Díky za odpověď.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Hatter vložený před 14 lety

Dobrý den, nepoužívá se on Christmas (pro svátek trvajících déle než jeden den) v AmE? Jestli to náhodou není něco jako at the weekend(BrE) on the weekend(AmE). Díky za odpověď.

Re:

O vánocích je AT CHRISTMAS. Výrazem ON CHRISTMAS mohou myslet ‚v den vánoční‘, tedy ON CHRISTMAS DAY.

možná to někdo znáte, ale mám mnemotechnickou pomůcku k časovým předložkám.

Nakreslete si trojúhleník tak, že nahoře bude přepona a dole „hrot“. Pak zhruba uprostřed trojúhleníku ho přepulte vodorovně. Na přeponě bude předložka „in“, na přepůlené přímce bude předložka „on“ a na hrotu bude předložka „at“. Přepona je na tomto trojúhelníku nejdelší, proto in – delší časový úsek (měsíce, roční období, roky ). uprostřed je on – kratší časový údaj (dny ) a hrot je nejkratší časový údaj, používá se v momentě (hodiny ). Já mám v předložkách obecně zmatek, ale aspoň v těchto se trochu vyznám :-)

on holiday

jet na prázdniny – „to go on holiday“, nebo „to go to holiday“? Moc děkuji!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Nada11 vložený před 13 lety

on holiday

jet na prázdniny – „to go on holiday“, nebo „to go to holiday“? Moc děkuji!

Re: on holiday

GO ON HOLIDAY

K předložkám, které se pojí se slovesem GO, si můžete vytisknout přehlednou záložku.

Stačí do našeho vyhledávače (vlevo nahoře) zadat slovo ZÁLOŽKA.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 13 lety

Re: on holiday

GO ON HOLIDAY

K předložkám, které se pojí se slovesem GO, si můžete vytisknout přehlednou záložku.

Stačí do našeho vyhledávače (vlevo nahoře) zadat slovo ZÁLOŽKA.

Re: Re: on holiday

Děkuji! :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.