Help for English

Use of English #4

Komentáře k článku: Use of English 4

 

slo by?

They saw him taking the money… nemohla by byt pouzita tato veta? V cestine muzeme rict my jsme ho videli brat ty penize namisto my jsme ho videli vzit ty penize…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Vojtech Cermak vložený před 17 lety

slo by?

They saw him taking the money… nemohla by byt pouzita tato veta? V cestine muzeme rict my jsme ho videli brat ty penize namisto my jsme ho videli vzit ty penize…

Re: slo by?

Rozdíl by byl malý, nicméně v tomto případě je lepší možnost s TAKE. Zavolali policii proto, že to udělal, ukradl ji, hotová činnost, dokončený děj, trestný čin. TAKING by znamenalo, že ji bral, ale mohl si to rozmyslet a nakonec ji tam nechat. Kvůli tomu jistě policii nevolali.

always

Teda, to je pěknej podraz. He _____ in the middle of the night! That's so rude! Nás učili: opakovaná činnost…navíc to always…jsem myslela, že tam bude ALWAYS CALLS. Proč když je rozhořčenej, se píše průběh? :-( He?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Eliška vložený před 17 lety

always

Teda, to je pěknej podraz. He _____ in the middle of the night! That's so rude! Nás učili: opakovaná činnost…navíc to always…jsem myslela, že tam bude ALWAYS CALLS. Proč když je rozhořčenej, se píše průběh? :-( He?

Re: always

Je to jeden z případů užití průběhového času, je-li ALWAYS a člověk tím někoho (nebo sebe) kritizuje, používá se průběhový. Nejde jen o opakovanost děje.

Re: Re: always

Oki, kujííí, to se bude hodit. Až vycestuju do zahraničí, budu jenom kritizovat, bo to mi půjde nejlíp. :)

Re: Re: Divné

sice jsem ten článek o polovičatých pravidlech četla, ale stejně jsem si to hned neuvědomila, vidím if a hned z nabízených možností vyškrtnu will a would :-(

60% fuj taková ostuda

50% tak jsem to zase popletl

Chytaky

70. Tak to je fakt bida. Pohorel jsem na nekolika chytacich (used to working, always calling, spoke about). A to jsem si myslel ze mam vse dobre.. :(

Re: Chytaky

Přesně ty stejné chyby. Nejvíc mě štve to speak about! Jsem si prostě řekl, že talk about je daleko častější.

otazka c.4

Dobry den , chcela by som sa spytat, preco mozme v otazke c.4 pouzit buduci cas po will … dakujem

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.