Help for English

Rozhovor: O výuce cizích jazyků

Komentáře k článku: Rozhovor: O výuce cizích jazyků

 

.........letos ho dáme na angličtinu a příští rok třeba na kreslení. :-D To jsi řekl moc hezky a pravdivě.

Jinak děkuji za osvětu, kterou děláš, poslední dobou mě neustálé odpovídání, proč můj syn mluví anglicky nějak unavuje. Už má pocit, že se těm lidem i omlouvám, „promiň te mi to, že můj syn nemluví jen česky“. :-(

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lioness vložený před 13 lety

Jinak děkuji za osvětu, kterou děláš, poslední dobou mě neustálé odpovídání, proč můj syn mluví anglicky nějak unavuje. Už má pocit, že se těm lidem i omlouvám, „promiň te mi to, že můj syn nemluví jen česky“. :-(

Re:

Myslela jsem děkuji Markovi, dneska mi to teda jde…

Ci sa mozu samouci naucit? Rok sa ucim anglictinu a za ten rok som zaznamenal velky pokrok. Ano mozu. Moja anglictina na zaciatku bola naozaj velmi biedna. Ale teraz to uz ide lahsie a vidim konecne vysledky. Velmi vam za to dakujem Marku a Romane! :)

HFE mi také moc pomáhá, už sem chodím tři roky a nacházím zde stále užitečné články, rady atd. Líbí se mi moc tento rozhovor, když jsem začínala před lety s angličtinou, nevěřila jsem jak mě to chytí…myslím že i manžel na ni trochu žárlí :-D

dosť dobrý rozhovor…VEĽKÉ ĎAKUJEME pre VÁS všetkých

Výběr učitele

Moc hezký článek! Obzvláště se mi v něm líbí, jak je popisován „kvalitní“ učitel.

Metoda Birkenbihl

Zdravím, chtěl jsem se zeptat jestli jste slyšel o metodě výuky cizích jazyku od paní V.F. Birkenbihl? Jestli ano, tak jaký je Váš názor? A z mé vlasní zkušenosti bych ještě doporučil na výuku cizích jazyků výukový program Rosetta Stone.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ondreas vložený před 13 lety

Metoda Birkenbihl

Zdravím, chtěl jsem se zeptat jestli jste slyšel o metodě výuky cizích jazyku od paní V.F. Birkenbihl? Jestli ano, tak jaký je Váš názor? A z mé vlasní zkušenosti bych ještě doporučil na výuku cizích jazyků výukový program Rosetta Stone.

Re: Metoda Birkenbihl

Nejrůznějších metod je nepřeberné množství. Osobně nedůvěřuji metodám, které si dají jméno „metoda podle toho a toho“ apod. Nevýhoda těchto metod je, že se příliš drží jednoho způsobu, který se potom snaží napasovat na úplně vše.

Jde o to, že každý člověk je trochu jiný a každý problém, na který se ve výuce narazí je úplně jiné podstaty. Jen těžko lze stejnou metodu, ať sebelepší, aplikovat na úplně vše. Navíc každý člověk potřebuje občas trochu něco jiného.

Pokud učitel zná základní principy ve výuce jazyků, dokáže vybírat vždy takové metody, které sedí do konkrétní situace.

O Vámi uvedené metodě jsem si jen teď narychlo něco vygoogloval, takže opravdu nemohu soudit. Na první pohled je to právě jedna těchto metod.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.