Help for English

Grammar Theme Park: Easter (Pre-Inter)

Komentáře k článku: Grammar Theme Park: Easter (Pre-Inter)

 

James´s

Dobrý den, zajímalo by mne, jestli lze použít k přivlastnění jmen končících na „s“ „s“ i za apostrof. Případně jak rozliším, zda-li je to jméno „všeobecně známé či nikoliv“.

James´ či James´s
Hans´ či Hans´s
Stanislas´ či Stanislas´s
(např. tenista Wawrinka)

Existuje na to nějaké „pevné“ pravidlo?

Děkuji.

f.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od filippo vložený před 13 lety

James´s

Dobrý den, zajímalo by mne, jestli lze použít k přivlastnění jmen končících na „s“ „s“ i za apostrof. Případně jak rozliším, zda-li je to jméno „všeobecně známé či nikoliv“.

James´ či James´s
Hans´ či Hans´s
Stanislas´ či Stanislas´s
(např. tenista Wawrinka)

Existuje na to nějaké „pevné“ pravidlo?

Děkuji.

f.

Re: James´s

Pevné pravidlo na to není. Obyčejný Jakub – James's, Svatý Jakub – St. James'

Když to uděláte jinak, nic moc se nestane.

Re:

Ano, EVERYONE je singulár, ale jako osobní zájmeno se používá THEY, protože EVERYONE není ani HE ani SHE.

Díky!

Díky moc za tyto stránky, mám měsíc na to, abych kvůli nový práci zlepšil svou angličtinu a tohle je super motivační a precizně udělaný.

on/at

What did you do at Christmas?
What did you do at Halloween?
What did you do at …?

Existuje ještě nějaký jiný svátek, kde se používá AT místo ON? (o vánocích/na vánoce) Díky ****

80% …

dissaponted

Fot the fisrt hand I am deeply disappointed of myself, just 70% :-( but for the other hand I am glad for you made that test :-) :-)

Masakr …:-) .

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.