Help for English

Gerundium vs. infinitiv (cvičení) #3

Komentáře k článku: Gerundium vs. infinitiv (cvičení) 3

 

100% .. ze by konecne?! :-)

Reagovat

Skvělé jen to nějak udělat, aby to v té hlavě zůstalo. Díky za dobrou práci E.K.

pořád se mi to plete a nějak mi to uniká

komentáře

Nejsem první a určitě ani poslední, kdo Vám tímto způsobem poděkuje za úžasné vysvětlení angličtiny. Je to oprsvdu moc fajn a vážím si Vaší práce! Hlavně děkuju za komentáře u odpovědí (proč je to dobře, proč je to špatně). Díky Vám jsem pochopila spoustu věcí v anglické gramatice. Už se „nebifluju“ věty nazpaměť, protože je umím vytvořit sama. :-D Netvrdím, že jsem v testech vždycky stoprocentně úspěšná, ale jde to. Děkuju.

Dobrý den, We stopped ___________ something to eat and drink and then we drove on- proc je správně „TO“ když sloveso STOP je v gerundium? děkuju :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Tomkas vložený před 12 lety

Dobrý den, We stopped ___________ something to eat and drink and then we drove on- proc je správně „TO“ když sloveso STOP je v gerundium? děkuju :)

Stop sa moze pojit s gerundiom aj infinitivom. V tomto pripade je to stop to, lebo je tu ista naslednost casu – najprv zastavili potom jedli. Iny priklad: He stopped to smoke. Zastavil sa, aby si zafajcil. He stopped smoking. Prestal fajcit. (nadobro)

stop – přestat je s gerundiem. Pokud je za STOP infinitiv, je to účelový infinitiv a nejedná se tedy o VERB PATTERN, Účelový infinitiv může být u každého děje. Dělali jsme COKOLIV PROČ? Aby…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 11 lety

stop – přestat je s gerundiem. Pokud je za STOP infinitiv, je to účelový infinitiv a nejedná se tedy o VERB PATTERN, Účelový infinitiv může být u každého děje. Dělali jsme COKOLIV PROČ? Aby…

We stopped ________ something to eat and drink and then we drove on.

Nemůže tu být “to have” jako že se zastavili na jídlo a pak jeli dál? Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od deliqus vložený před 10 lety

We stopped ________ something to eat and drink and then we drove on.

Nemůže tu být “to have” jako že se zastavili na jídlo a pak jeli dál? Děkuji

Ono tam taky We stopped to have something…má být!

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.