Help for English

Tázací dovětky - test

Komentáře k článku: Tázací dovětky - test

 

need

Dobrý den,
chci se zeptat, zda jsou obě varianty správně, a pokud ano, tak proč. Nějak mi to neleze do hlavy.

You need some money, don¨t you?
You needn¨t any money, need you?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od honyk vložený před 16 lety

need

Dobrý den,
chci se zeptat, zda jsou obě varianty správně, a pokud ano, tak proč. Nějak mi to neleze do hlavy.

You need some money, don¨t you?
You needn¨t any money, need you?

Re: need

NEEDN'T je špatně. Musí být YOU DON'T NEED ANY MONEY, DO YOU?

NEEDN'T je modální sloveso, které znamená ‚nemuset‘, následuje za ním vždy sloveso…
V dnešní době se ale už pomalu od tohoto slovesa upouští a nahrazuje ho DON'T HAVE TO / DON'T NEED TO.

I'm smarter than you…
nevím, proč v dovětku není am not I, ale aren't I.. U první osoby se v tomto případě dává vždy are? Děkuji :?:

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Eva vložený před 16 lety

I'm smarter than you…
nevím, proč v dovětku není am not I, ale aren't I.. U první osoby se v tomto případě dává vždy are? Děkuji :?:

Re:

Ano, v první osobě je AREN'T I nebo v hovor. angličtině AIN'T I.

wow 100% ale nejak si to nedokazu predstavit v realu ze bych to ze sebe vyhrkla jakoby nic :-D budu muset trenovat

samogratulace

podruhé stoprocent! juhůů

dá se

Tak jsem si udělal tenhle test a měla jsem 3 chyby i tak si myslím že když je 8 ráno tak je to dobrý:-) :o

díky za super test

:-) Moc děkuji za skvělý testík, po vysvětlení vaší gramatiky jsem to hned poprvé zvládla na 100%.Moc děkuji za tyto stránky.

asi takto

Konecne po dlhom case 100%. Asi sa to ma robit tak, ze najprv sa gramatika nastuduje a potom spravy test. Takto to vyslo :-) Bez prestudovania clankov k tejto teme by som mal tak 50%…

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.