Help for English

Miscellaneous Upper-Intermediate Test #25

Komentáře k článku: Miscellaneous Upper-Intermediate Test 25

 

Only 73%… By the way, if you are talking about The O.C. in the question 14, and I suppose you are, I must disagree with you. I think the season 4 missed Marissa a great deal -)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od dkk vložený před 13 lety

Only 73%… By the way, if you are talking about The O.C. in the question 14, and I suppose you are, I must disagree with you. I think the season 4 missed Marissa a great deal -)

Re:

Hehe, originally I had MARISSA in it, but then I thought it would be too much of a spoiler and I replaced her with ‚the character‘. :-)

no nic moc teda :-) ale pěkný test to je! u věty 11) je správně the last week, tím pádem předpokládám, že last week bez the takhle nejde použít, čili tam hraje roli jenom ten člen the? že the použiju v present perfect a last week v past simple? díky

K té 15. otázce… kdybych ty věty toho druhého člověka přehodil, šlo by použít „that“?

…Well, it's nothing to write home about. I'll tell you that.

Jinak díky moc za test a předem díky za odpověď

Odkaz na příspěvek Příspěvek od dkk vložený před 13 lety

Only 73%… By the way, if you are talking about The O.C. in the question 14, and I suppose you are, I must disagree with you. I think the season 4 missed Marissa a great deal -)

Re:

73 :((

47%

Dost narocne,otazka 7 mi dala nejvic zabrat.Mam se co ucit 47 %.
dik za testik

Odkaz na příspěvek Příspěvek od littlewolf vložený před 13 lety

no nic moc teda :-) ale pěkný test to je! u věty 11) je správně the last week, tím pádem předpokládám, že last week bez the takhle nejde použít, čili tam hraje roli jenom ten člen the? že the použiju v present perfect a last week v past simple? díky

Re:

LAST WEEK – minulý týden – minulost
(IN) THE LAST WEEK – za poslední týden, posledních sedm dní, předpřítomný

Odkaz na příspěvek Příspěvek od MattoniLover vložený před 13 lety

K té 15. otázce… kdybych ty věty toho druhého člověka přehodil, šlo by použít „that“?

…Well, it's nothing to write home about. I'll tell you that.

Jinak díky moc za test a předem díky za odpověď

Re:

ano…

14.

Proč je v té 14. před best člen, když za ním nenásleduje žádné podstatné jméno? Je to kvůli přítomnosti vedlejší věty, která se bere jako ten superlativ?

Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman vložený před 13 lety

14.

Proč je v té 14. před best člen, když za ním nenásleduje žádné podstatné jméno? Je to kvůli přítomnosti vedlejší věty, která se bere jako ten superlativ?

Děkuji

Re: 14.

podstatné jméno tam sice není, ale rozumí se pod tím, tedy THE BEST THING.

Podobně řekneme HE IS THE TALLEST IN OUR CLASS. Myšleno THE TALLEST STUDENT.

.

Dobrý den. Chci se zeptat na otázku „I haven't been able to get any work done _________ week“. Je tam napsané, že správná odpověď je „the last“ a Vy píšete, že se tento tvar dá v předpřítomném čase použít. Ale já mám zafixované, že určení času typu „last week“ se u předpřítomného času použít nedá, že to je automaticky čas minulý. Jsem z toho nějaká zmatená, můžete mi to prosím vysvětlil? Děkuji

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marička vložený před 12 lety

.

Dobrý den. Chci se zeptat na otázku „I haven't been able to get any work done _________ week“. Je tam napsané, že správná odpověď je „the last“ a Vy píšete, že se tento tvar dá v předpřítomném čase použít. Ale já mám zafixované, že určení času typu „last week“ se u předpřítomného času použít nedá, že to je automaticky čas minulý. Jsem z toho nějaká zmatená, můžete mi to prosím vysvětlil? Děkuji

Re: .

LAST WEEK – minulý týden – časové určení v minulosti, opravdu nejde předpřít. čas.
THE LAST WEEK – za poslední týden (posledních sedm dní) – tady předpřítomný je OK.

Máme o tom i článek.

Furt to pletu.

takže je: President Obama
ale
the Singer Bono?

Ve vysvětlení se píše, že pokud k označení člověka přidáme jméno, bude tam člen. V případě prezidenta to však neplatí, je to tak?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od swimmer vložený před 10 lety

Furt to pletu.

takže je: President Obama
ale
the Singer Bono?

Ve vysvětlení se píše, že pokud k označení člověka přidáme jméno, bude tam člen. V případě prezidenta to však neplatí, je to tak?

http://www.helpforenglish.cz/…-u-jmen-lidi

Pokud je před vlastním jménem nějaký titul (společenský, akademický, vojenský, náboženský, etc.) člen se nepoužívá. :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Radim45 vložený před 10 lety

http://www.helpforenglish.cz/…-u-jmen-lidi

Pokud je před vlastním jménem nějaký titul (společenský, akademický, vojenský, náboženský, etc.) člen se nepoužívá. :)

Jasně jen jsem si to ověřoval, že to obecně neplatí. Ale přece být prezident, je funkce..mluvíme o funkčním období. :-). Asi nevidím jasnou hranici mezi titulem a funkcí:-).

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.