Help for English

Časová souslednost (tabulka)

Komentáře k článku: Časová souslednost (tabulka)

 

Patrim presne mezi ty studenty, kterym to dela problemy :-) Dekuji bude se to hodit

Great Job man!

Převod WOULD

Pochopil jsem, že převod např. „It would be nice.“ na „She said it would have been nice.“ se neprovádí.
Dá se pak ale rozlišit při převodu WOULD a spol., zda v originální větě bylo WILL či WOULD?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 13 lety

Převod WOULD

Pochopil jsem, že převod např. „It would be nice.“ na „She said it would have been nice.“ se neprovádí.
Dá se pak ale rozlišit při převodu WOULD a spol., zda v originální větě bylo WILL či WOULD?

Re: Převod WOULD

Ne, myslím že ne.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 13 lety

Re: Převod WOULD

Ne, myslím že ne.

Re: Re: Převod WOULD

No ale jak pak rozliším, o co šlo? :)
„She said it would be nice and it wasn't.“
to znamená
„Řekla, že to bude pěkné a ono to pěkné nebylo.“
„Řekla, že by to bylo pěkné a (přitom/ zatím) není.“

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Franta K. Barták vložený před 13 lety

Re: Re: Převod WOULD

No ale jak pak rozliším, o co šlo? :)
„She said it would be nice and it wasn't.“
to znamená
„Řekla, že to bude pěkné a ono to pěkné nebylo.“
„Řekla, že by to bylo pěkné a (přitom/ zatím) není.“

Re: Re: Re: Převod WOULD

Pomůže kontext.

Nezapomeňte navíc, že k posunu času nemusí vůbec docházet (viz moje poznámka na konci článku), takže i kdyby se nakrásno všechno posunovalo podle vašeho gusta, nakonec prostě mluvčí může usoudit, že posun není nutný (což se stává často), a stejně budete odkázán na konext.

Minulý týden jsem to dělala s děckama a byly z toho dost „vyděšený“. Takže díky za přehlednost. Určitě jim to moc pomůže.SUPER! :-)

děkuji moc

Skvělé! Už konečně chápu souslednost :-D

that

Chtěla bych se zeptat, proč je tabulce někde that a někde není? Je nějaké pravidlo pro jeho užívání? Díky moc.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od nelča vložený před 13 lety

that

Chtěla bych se zeptat, proč je tabulce někde that a někde není? Je nějaké pravidlo pro jeho užívání? Díky moc.

Re: that

THAT ve všech větách být může, ale nemusí.

Thank´s

Ouuuuuuuuu ,, tak toto som tu nenašiel až teraz ale tak to je veľmi pekny prehľad,,,Great :D:D: D: thumb up

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.