Help for English

EVEN vs. EVENT

Komentáře k článku: EVEN vs. EVENT

 

Já se přiznávám, že jsem tohle slovíčko nevyslovovala nijak. Ještě jsem se s ním nepotkala :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Lenka68 vložený před 13 lety

Já se přiznávám, že jsem tohle slovíčko nevyslovovala nijak. Ještě jsem se s ním nepotkala :-D

Re:

Tak o to lépe pro vás. Pokud jste se se slovem EVENT zatím nesetkala, není špatné se ho naučit (určitě se bude hodit) a hlavně budete již hned ze začátku znát správnou výslovnost :-)

Slovíčka sice znám, ale výslovnost jsem u toho EVENT měl pochopitelně jinou. Děkuji za užitečný článek :-)

Známe

Tak zrovna tyhle dvě slovíčka umím, učitelka na střední nás vždycky pořádně sprala za špatnou výslovnost, podobně jako např u private, oven, choir, knife, knight atd

Ruku na srdce. Vyslovovala jsem to špatně. Moc děkuji za článek. :-)

Já si teď vůbec nejsem jistá, jak jsem to vyslovovala. :-D Ale asi špatně.

slovíčko event jsem moc nepoužívala, ale asi jsem špatně vyslovovala „eventually“, které se vyskytuje relativně často. Je tam stejný důraz jako u „event“?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Geo vložený před 13 lety

slovíčko event jsem moc nepoužívala, ale asi jsem špatně vyslovovala „eventually“, které se vyskytuje relativně často. Je tam stejný důraz jako u „event“?

Re:

…můj slovník tvrdí, že ano…

event

Já si to slovíčko pravidelně opakuju od doby, kdy bylo zmíněné v obchodní angličtině..ale stejně mám tendence to vyslovovat špatně.

Naštěstí nás toto slovíčko naučil náš angličtinář. Společně s dalšími třemi, ve kterých se často dělávají chyby. Hotel, particulary, percent. :-)

I my, jsme zrovna nedávno měli velkou diskuzi na toto téma ve škole. A nikomu se nechtělo věřit, že je to opravdu i'vent :-D

A jéje

No taky jsem event vyslovovala špatně :-(

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.