Help for English

Výslovnost dlouhé hlásky /3:/

Komentáře k článku: Výslovnost dlouhé hlásky /3:/

 

zajímavé

až dosud jsem were četl jako where:) díky moc

Odkaz na příspěvek Příspěvek od chlumajzna vložený před 13 lety

zajímavé

až dosud jsem were četl jako where:) díky moc

Re: zajímavé

To rozhodně nebudeš sám, „/wér wér jů/?“ říká hooodně lidí, bohužel:-(

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví asdf
Odkaz na příspěvek Příspěvek od chlumajzna vložený před 13 lety

zajímavé

až dosud jsem were četl jako where:) díky moc

Re: zajímavé

Taky jsem žasnul, když jsem zjistil, že tohle slovo celá léta vyslovuji špatně. Ačkoliv jinak s rozlišováním course – curse, hair – her atd. problém nemám. Ono je to asi taky tím, že ve slovníku prostě slevo were člověk nenajde, takže si výslovnost nemá jak ověřit a jak je známo, tak výslovnost učitelů na školách je mnohdy docela tristní, takže učí studenty mizernou výslovnost.

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví mm
Odkaz na příspěvek Příspěvek od asdf vložený před 13 lety

Re: zajímavé

Taky jsem žasnul, když jsem zjistil, že tohle slovo celá léta vyslovuji špatně. Ačkoliv jinak s rozlišováním course – curse, hair – her atd. problém nemám. Ono je to asi taky tím, že ve slovníku prostě slevo were člověk nenajde, takže si výslovnost nemá jak ověřit a jak je známo, tak výslovnost učitelů na školách je mnohdy docela tristní, takže učí studenty mizernou výslovnost.

Re: Re: zajímavé

V dobrém slovníku výslovnost WERE samozřejmě najdete, je jich vlastně několik: silně /w3:/, slabě /wə/, tak je tomu v BrE, v AmE ještě s tím „r“ na konci. Je to správně, pane Marku?

Ještě bych potřeboval vědět, jak donutit studenty, aby jim to nebylo jedno :? :-(

Jednoduše…Řekněte jim příhodu s mojí studentkou, která mi chtěla říct, abych se už konečně oholil, protože jsem byl týden zarostlý, ale vypadlo z ní „Shave your bird“..

Re:

A nebo s mým kamarádem, který chtěl na recepci v hotelu na dovolené říct, že má špinavé prostěradlo a vypadlo z něj: Excuse me, my sh*t is dirty, can you change the bed, please? Inu, dostal se do nezáviděníhodné situace:-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.