Help for English

Otázky na podmět / předmět (cvičení #1)

Komentáře k článku: Otázky na podmět / předmět (cvičení 1)

 

Wow, takový typ cvičení tu snad ještě nebyl :-)

U druhe vety (People eat cows. Cows eat grass) mi to u 2A a 2B vzalo stejnou odpoved (What do people eat) ale zaroven neakceptovalo Who eats grass, tak jak tedy?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od mao_ce vložený před 13 lety

U druhe vety (People eat cows. Cows eat grass) mi to u 2A a 2B vzalo stejnou odpoved (What do people eat) ale zaroven neakceptovalo Who eats grass, tak jak tedy?

Re:

Má tam být: WHAT eats grass?

Najel jste si myší nad to červené kolečko u špatně odpovědi? (jak ostatně radím nad testem)?

Jak jsem psal predtim, umoznilo mi to napsat u 2A i 2B stejnou odpoved aniz by se mi to vygenerovalo jako chyba. Kdyz jsem tedy potom chybne u 2B napsal who eats grass, jako spravna odpoved se mi zobrazilo What do people eat, coz jsem mel jako odpoved u 2A. V kazdem pripade What eats grass je spravne, takze mi to takto staci :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od mao_ce vložený před 13 lety

Jak jsem psal predtim, umoznilo mi to napsat u 2A i 2B stejnou odpoved aniz by se mi to vygenerovalo jako chyba. Kdyz jsem tedy potom chybne u 2B napsal who eats grass, jako spravna odpoved se mi zobrazilo What do people eat, coz jsem mel jako odpoved u 2A. V kazdem pripade What eats grass je spravne, takze mi to takto staci :-)

Re:

Psal jsem v úvodu, že pokud je stejná odpověď, požaduji dvě různé otázky.

Jsou-li totiž dvě různé otázky a jedna stejná odpověď, musel jsem zadat u obou odpovědí obě otázky jako správné, aby se s tím náš systém popasoval.

Proto vám systém označil obě možnosti jako správné, ale v tom případě jste porušil pokyn ze začátku testu. Pokud by to šlo jinak, nahoře bych nic nepsal, ale jelikož to je zatím takto, prosím čtenáře hned v úvodu o napsání různých otázek ke stejné odpovědi.

Pokud vás zajímá pozadí, tak u 2A a 2B jsou správné obě možnosti, tedy: WHAT EATS GRASS? / WHAT DO PEOPLE EAT?
U 2A je jako první WHAT EATS… A u 2B je jako první WHAT DO…

Systém to zatím lépe neumí a já měl dvě možnosti. Buď to udělat takto, nebo napsat jen tři možné odpovědi. Toto mi přišlo lepší, a snad pochopíte, že to může mít mouchy…

Jasne me slo jen o to, ze mi to nezobrazovalo tu spravnou moznost what eats grass, takze jsem se nemohl dopatrat toho, kde byla chyba

Odkaz na příspěvek Příspěvek od mao_ce vložený před 13 lety

Jasne me slo jen o to, ze mi to nezobrazovalo tu spravnou moznost what eats grass, takze jsem se nemohl dopatrat toho, kde byla chyba

Re:

OK :-) Každopádně se chystá ještě jeden test, ve kterém budete vybírat vždy ze čtyř otázek, takže to bude jednoznačnější.

Uz se tesim :)

Dobrý den, mám dotaz – u věty 1D by nešel použít trpný rod? Napsal jsem „Who was kissed by Kate“ a neuznalo mi to, nebo jsem to špatně napsal?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od mi-kos vložený před 13 lety

Dobrý den, mám dotaz – u věty 1D by nešel použít trpný rod? Napsal jsem „Who was kissed by Kate“ a neuznalo mi to, nebo jsem to špatně napsal?

Re:

Určitě šel, ale v tomto cvičení se zaměřujeme na klasické otázky na podmět / předmět. Trpný rod by určitě šel dát i do jiných. V seznamu správných odpovědí ale trpný rod není, protože se zde snažíme zaměřit na něco jiného.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 13 lety

Re:

Určitě šel, ale v tomto cvičení se zaměřujeme na klasické otázky na podmět / předmět. Trpný rod by určitě šel dát i do jiných. V seznamu správných odpovědí ale trpný rod není, protože se zde snažíme zaměřit na něco jiného.

Re: Re:

Jasně, chápu, já jen, že tam mi to přišlo takový přirozený, tak jsem to tam dal a ono nic :D, děkuji za odpověď.

Nádherný testík a dle výsledku jsem se s tím poprala dobře – dvě zbytečné chybky jsem si sekla špatným písmenkem ve slovese. Příště si dám pozor

Výborný test. Konečně příležitost pro vlastní tvorbu, nejen zaklikávání připravených možností.

Ale ale … :D 0%

Dobrý den, mohu se zeptat na větu: Who is smiling at HIS teacher? (Kdo se směje SVÉMU učiteli). Přeci nevíme, jestli je to on či ona. Nemělo by se to tedy vyjádřit nějak jinak? Mě napadá jen at THEIR teacher (ale to mi logicky sedí spíše ve větě: Everybody is smiling at their teacher) nebo at HIS or HER teacher nebo HIS/HER. Lze z toho něco použít, nebo se zkrátka používá HIS?

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.