Help for English

Absolutní superlativ

Komentáře k článku: Absolutní superlativ

 

ever, never atd.

Takže nemohu použít například: It was a best performance I've ever seen?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od maple_boy vložený před 13 lety

ever, never atd.

Takže nemohu použít například: It was a best performance I've ever seen?

Re: ever, never atd.

Ne, tam je to ten relativní superlativ, proto THE BEST.

A kdy to tedy používat? Jak na to tím citem přijít?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Battlefield vložený před 13 lety

A kdy to tedy používat? Jak na to tím citem přijít?

Re:

Např. ve větách podobných příkladovým – a most interesting story, a most beautiful scenery atd atd. Prostě se držte toho, co víte, že se tak říká a neexperimentujte (jako např. s tou polévkou).

Wow, that's a most interesting article!

Jeden z možných českých překladů „a most…“: nanejvýš

S tímhle pravidlem jsem se setkal v Advanced Grammar in Use (Unit 72). Hewings to ale vztahuje spíše k „informal contexts“. „In informal contexts we sometimes leave out the before an -est or most + adjective superlative after a linking verb, particularly when the superlative is at the end of a sentence.
Why did you go by bus? It was (the) cheapest.
“However, we can't leave out the when we go on to say what group of things is being compared."

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Mirek-1 vložený před 13 lety

S tímhle pravidlem jsem se setkal v Advanced Grammar in Use (Unit 72). Hewings to ale vztahuje spíše k „informal contexts“. „In informal contexts we sometimes leave out the before an -est or most + adjective superlative after a linking verb, particularly when the superlative is at the end of a sentence.
Why did you go by bus? It was (the) cheapest.
“However, we can't leave out the when we go on to say what group of things is being compared."

Re:

nene, to se jedná o něco úplně jiného.

haha dík, na tohle jsem tady už několikrát narazil v těch miscellaneous testech, kterých je tady tuna. Musím se přiznat, že už jsem o tom asi slyšel, ale do teď jsem to pořádně nechápal, takže díky za článek, teď už tomu rozumím.

Cením si tohoto článku, i když jsem bohužel nepochopil, proč se tomu absolutnímu říká superlativ, když neříká, že je něco nej. Co se té výslovnosti týká, nějak si to bez poslechu nedokážu představit. Nicméně, i tak jsem se dozvěděl něco, o čem jsem neměl dodnes ani tušení.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Ondrus vložený před 13 lety

Cením si tohoto článku, i když jsem bohužel nepochopil, proč se tomu absolutnímu říká superlativ, když neříká, že je něco nej. Co se té výslovnosti týká, nějak si to bez poslechu nedokážu představit. Nicméně, i tak jsem se dozvěděl něco, o čem jsem neměl dodnes ani tušení.

Re:

právě proto, že to vlastně není tak úplně superlativ, proto se mu často říká „ELATIV“. Navíc, pojem superlativ je i v obecném jazyce poměrně široký. např. když uslyšíte, že někdo o něčem mluvil v superlativech, neznamená to nutně, že o tom říkal NEJ NEJ NEJ ale mohl říkat slova jako „výborný“ či „úžasný“ apod. I to jsou totiž lidově řečeno „superlativy“.

This soup is most good

ta věta by česky zněla:
ta polévka je prazvláštně dobrá, je to tak? :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od jarmi1 vložený před 13 lety

This soup is most good

ta věta by česky zněla:
ta polévka je prazvláštně dobrá, je to tak? :-)

Re: This soup is most good

vzpomínám si na jeden velmi relativní superlativ ze školy: „máte u mně malé, lehce smazatelné, plus“ :-)

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví mikemi
Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 13 lety

Re:

právě proto, že to vlastně není tak úplně superlativ, proto se mu často říká „ELATIV“. Navíc, pojem superlativ je i v obecném jazyce poměrně široký. např. když uslyšíte, že někdo o něčem mluvil v superlativech, neznamená to nutně, že o tom říkal NEJ NEJ NEJ ale mohl říkat slova jako „výborný“ či „úžasný“ apod. I to jsou totiž lidově řečeno „superlativy“.

Re: Re:

Prosím a při použití ve větě: You are a most fine and good(kind). Rozvine nám zde tedy a most obě slova nebo jen fine?

Uhm, nevím, jestli jsem to správně pochopil…Takže kdyby tam bylo u těhle elativů slovo good, tak by to bylo its a most good song ? Anebo its a best song ?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ninja.dxt vložený před 13 lety

Uhm, nevím, jestli jsem to správně pochopil…Takže kdyby tam bylo u těhle elativů slovo good, tak by to bylo its a most good song ? Anebo its a best song ?

Re:

To by se takto prostě nepoužilo. Muslei byste říct asi A VERY GOOD SONG nebo AN EXCELLENT SONG apod. Jak jsem říkal, nelze to prostě aplikovat na všechna přídavná jména. S některými je to přirozené, s jinými nikoliv.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.