Help for English

Absolutní superlativ

Komentáře k článku: Absolutní superlativ

 

Dal by se tento gramatický jev srovnat se španělskými superlativy typu altísimo, carísimo…?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od JJJ vložený před 13 lety

Dal by se tento gramatický jev srovnat se španělskými superlativy typu altísimo, carísimo…?

Re:

Ano, přesně tak. I tomu španělskému -ísimo se říká ELATIV.

Jak je to třeba tady?
Patří tam to THE nebo by to bylo lepší bez. Nebo dokonce nahradit BEST?

What card do you appreciate THE most?

Re: Re: Re: Re: ever, never atd.

‚It was the best performance I‘ve ever seen? It was the best performance ever?' Tohle musí být vždy superlativ(re­lativní), jelikož je tam to poměřování(I've ever seen, ever).

Ale elativ by vypadal asi takto: ‚It was a best performance.‘ V latině jsem se setkal s podobným jevem, ne-li stejným, a ono elativní ‚a best‘ je možno nahradit ‚a very good‘ = Bylo to velmi dobré představení.

No a pokud si zkusíte dosadit ‚very good‘ do superlativu, věta bude znít nesmyslně. Přijde mi to jako dobrá pomůcka, ovšem asi ne aplikovatelná vždy a všude. Mně přijde snaží použít rovnou ‚It was a very good performance.‘. Ovšem pro zdokonalení se v angličtině skvělý článek.

„It was a most delicious soup“ – takto už by to použít šlo, nebo to stále zní prapodivně? Mně se to celkem líbí, ale jak sám píšete, nerada experimentuju s neznámým :D

Takže tenhle elatív slouží více méně k zdúraznení slov?It´s a most interesting book :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Rita_Sinister vložený před 12 lety

„It was a most delicious soup“ – takto už by to použít šlo, nebo to stále zní prapodivně? Mně se to celkem líbí, ale jak sám píšete, nerada experimentuju s neznámým :D

Jo to je v pořádku.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od dannyd14 vložený před 11 lety

Takže tenhle elatív slouží více méně k zdúraznení slov?It´s a most interesting book :)

nevím, jak myslíte to ‘zdůraznění slov’. Ta věta vlastně říká IT IS A VERY VERY INTERESTING BOOK.

No když řeknu nejprve:It is an interesting book a chci poté víc zdúraznit,tak It is a most interesting book (Je to překrásna kniha),pochopil jsem to správne do určité míry ? :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od dannyd14 vložený před 11 lety

No když řeknu nejprve:It is an interesting book a chci poté víc zdúraznit,tak It is a most interesting book (Je to překrásna kniha),pochopil jsem to správne do určité míry ? :)

Ano.

Ďakujem za túto gramatiku. Je to pre mňa niečo nové. Uvedomujem si, že som sa s tým už stretla a pozastavila som sa nad tým, ale nevedela som, prečo je to tak. Teraz už viem :-) .

Moc pěkný článek, ale nebylo by prosím možné u uvedených příkladů, jak umístit přízvuk, přiložit nahrávku. Takto si to jen těžko představuji.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.