Help for English

Přítomné časy v angličtině (cvičení) #2

Komentáře k článku: Přítomné časy v angličtině (cvičení) 2

 

David

Dobrý den, jen se chci zeptat, jakto že v 5. větě je nejdřív rodiče malují (tj, ONI) a pak tam je „and so he“ jako ON zůstává… ???

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Daeveek vložený před 14 lety

David

Dobrý den, jen se chci zeptat, jakto že v 5. větě je nejdřív rodiče malují (tj, ONI) a pak tam je „and so he“ jako ON zůstává… ???

Re: David

nemělo by tam býl „they“ místo „he“

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Daeveek vložený před 14 lety

David

Dobrý den, jen se chci zeptat, jakto že v 5. větě je nejdřív rodiče malují (tj, ONI) a pak tam je „and so he“ jako ON zůstává… ???

Re: David

to dává smysl, ne? Jeho rodiče doma malují a tak on přespal u babičky.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 14 lety

Re: David

to dává smysl, ne? Jeho rodiče doma malují a tak on přespal u babičky.

Re: Re: David

omlouvám se, totálně špatně jsem pochopil větu. Myslel jsem si, že jako rodiče přespávají u babičky, ještě jednou pardón :)

Ahoj,chtěla bych se zeptat na tu druhou větu.Tak jestli by nemohlo byt – He asks always me about something.? Protože tam je always a to se používá v prostém čase. Děkuji

Re: Super

Přesně…taky souhlasím ;)

Tento způsob oprav, respektive odůvodnění, se mi opravdu líbí, ve smyslu: Nejedná se o otázku, proto nemůžete mít "are you … " ale "you are … " (thu)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od terka014 vložený před 13 lety

Ahoj,chtěla bych se zeptat na tu druhou větu.Tak jestli by nemohlo byt – He asks always me about something.? Protože tam je always a to se používá v prostém čase. Děkuji

Za určitých okolností se ALWAYS používá i v průběhovém čase, a to pokud nás něco rozčiluje, viz. v článku Přítomný průběhový čas Přítomný průběhový čas

I (not / do) karate any more. I wasn't very good at it anyway. Nedal by se použít přítomný průběhový čas ve smyslu, že je to moje pevné rozhodnutí nikdy už karate nedělat a nikdo mě nepřemluví? Možná je to úplně hloupá otázka, ale jsem z těch časů zmatená a každá špatně pochopená a nevysvětlená věc to dělá ještě horší. Děkuji:-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od amirax vložený před 11 lety

I (not / do) karate any more. I wasn't very good at it anyway. Nedal by se použít přítomný průběhový čas ve smyslu, že je to moje pevné rozhodnutí nikdy už karate nedělat a nikdo mě nepřemluví? Možná je to úplně hloupá otázka, ale jsem z těch časů zmatená a každá špatně pochopená a nevysvětlená věc to dělá ještě horší. Děkuji:-)

A on se přítomný průběhový používá pro pevné rozhodnutí v tomto smyslu? Vy možná myslíte použití přítomného průběhového pro vyjádření BUDOUCNOSTI… no, ale v této větě se bavíme o něčem, co už je minulost – už to nedělám, (v minulosti) jsem skončila – vede k tomu ta druhá věta (celá v minulosti) a taky výraz ANY MORE.

Nemělo by být “at my gradmother'S”?

Díky.

Ano, opraveno.

Zdravím, jedná otázka: V 9. vete s tým lietadlom nemôže byť správne aj: The plane is arriving at 5 pm.? V teste som doplnil arrives, keďže lietadlá odlietajú a pristávajú podľa nejakého svojho rádu. Skôr ma zaujíma, ak by som trebárs s niekým, čakal na letisku na osobu, ktorá práve letí, tak či by, bolo úplne zle použiť: The plane is arriving at 5 pm. He/She is arriving at 5 pm. Alebo je to možné použiť iba v situácii, kedy sa trebárs pozeráme z haly na lietadlo, ktoré práve pristáva a vidíme ho: The plane is arriving.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.