Help for English

Sestavte věty

Komentáře k článku: Sestavte věty

 

Krásné cvičení na oživení :-) Sice jedna chybička, ale způsobená nepozorností a překlepem.

Vaše odpověď: I have got a cat and a hamster je špatná

Správná odpověď: I have got a cat and a hamster.
„Mám kočku a křečka.“ V této větě „have got“ patří neodlučitelně k sobě. Členy „a“ patří před podstatné jméno prosím? asi sem blbá ale fakt nevidím rozdíl ve své vete a v té ajk to má bejt správne… budu vdečná za vysvetlení **** **** **** **** ****

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ar vložený před 12 lety

Vaše odpověď: I have got a cat and a hamster je špatná

Správná odpověď: I have got a cat and a hamster.
„Mám kočku a křečka.“ V této větě „have got“ patří neodlučitelně k sobě. Členy „a“ patří před podstatné jméno prosím? asi sem blbá ale fakt nevidím rozdíl ve své vete a v té ajk to má bejt správne… budu vdečná za vysvetlení **** **** **** **** ****

Re:

A nechybí Vám na konci věty tečka? V komentáři ji neuvádíte, pokud jste ji nenapsala ani do odpovědi, systém vyhodnotí odpověď bez tečky jako nesprávnou, i když je ve všem ostatním správně.

What food is your favorite? – napsal jsem to takto. Na googlu mi to naslo 263 000 shodnych nalezu presne teto fraze. Opravdu to takto nelze? Napr. v hovorove nebo Americke anglictine?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Jana Skřivánková vložený před 12 lety

Re:

A nechybí Vám na konci věty tečka? V komentáři ji neuvádíte, pokud jste ji nenapsala ani do odpovědi, systém vyhodnotí odpověď bez tečky jako nesprávnou, i když je ve všem ostatním správně.

Re: Re:

No to už ted nevím, esi mi chybí tečka, možná ano, každopádne bych na tečce nebazirovála, aby kuli ní byla špatná celá odpoved…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Karel vložený před 12 lety

What food is your favorite? – napsal jsem to takto. Na googlu mi to naslo 263 000 shodnych nalezu presne teto fraze. Opravdu to takto nelze? Napr. v hovorove nebo Americke anglictine?

Re:

To je samozřejmě správně, doplněno mezi odpovědi.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od ar vložený před 12 lety

Re: Re:

No to už ted nevím, esi mi chybí tečka, možná ano, každopádne bych na tečce nebazirovála, aby kuli ní byla špatná celá odpoved…

Re: Re: Re:

Možnosti bez teček doplníme, ale v instrukcích je jasně napsáno, že máte dát pozor na znaménka za větou.

Tohle se mi fakt libí. :-)
U jednoho sem nenapsal velký začáteční písmeno a u jednoho sem špatně zařadil always. Takže v podstatě jedna chyba, ne? :-D

blbej překlep :-D

Super cvičení. Jen jsem místo . napsala , v číslovce :-(

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Michaela Prknová vložený před 12 lety

Re: Re: Re:

Možnosti bez teček doplníme, ale v instrukcích je jasně napsáno, že máte dát pozor na znaménka za větou.

Re: Re: Re: Re:

sem nečetla instrukce chjo

Re: dawe

jj taky mám stovku, moc děkuji za tohle cvičení,zopakovala jsem si slovní zásobu =)

??

Cvičení super :)ale neměl by být před slovem hamster člen „an“ ?? začíná přece písmenem H, stejně jako slovo „hour“ a tam se píše → „an hour“

Odkaz na příspěvek Příspěvek od jura1992 vložený před 12 lety

??

Cvičení super :)ale neměl by být před slovem hamster člen „an“ ?? začíná přece písmenem H, stejně jako slovo „hour“ a tam se píše → „an hour“

odpoveď

Nie, nemalo.

Rozhodovanie, či vyberieme „a/an“ nezáleží na tom, ako sa slovo píše, ale akú má výslovnosť. Teda: (a) HAMSTER (vyslovíš na začiatku so spoluhláskou), ale (an)HOUR,(an)HONEST PERSON (vyslovíš so samohláskou), preto člen „an“.

napr. Máš slovo (a) EURO, no i napriek tomu, že je na začiatku slova samohláska, píšeme neurčitý člen „a“, pretože sa vo výslovnosti (na začiatku) objavuje spoluhláska (EURO čítaš ako „juro“) apod. ;).

Konečně ;) 100% na poprvé.
Víte faktem je že se gramatiku učím jen příležitostně, prostě používám angličtinu. Čtu, , poslouchám, píšu, sem tam mluvím… a už jen tím se to samo podvědomě učí… :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.