Help for English

Test: Předložkové vazby #2

Komentáře k článku: Test: Předložkové vazby 2

 

Thought I would hit 100 percent. Turns out just 80. Not bad though. :-)

Pěkný testík! U bodu 10 jsem se domníval, že správně je „married to“ ve smyslu být plně zaměstnán. O rozdílech v agree about/with jsem nevěděl i když jsem se s oběma případy setkal. Děkuji.

agree

Díval jsem se do Cambridge a Merriam slovníku a tam, alespoň podle příkladových vět, se agree ON používá, jak je zmíňeno ve vysvětlivkách k testu, ve smyslu domluvit se na něčem, ale když chceme říct shodnout se na něčem/dívat se na určitou věc stejně/mít stejný názor, tak oba slovníky uvádějí jak agree on tak agree about. Pochopil jsem to z těch vět špatně, nebo opravdu v té jedné situaci je možnost použít obě předložky?

p.s.: omlouvám se, že sem nedorazil na minulou hodinu :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Jakubčík vložený před 12 lety

agree

Díval jsem se do Cambridge a Merriam slovníku a tam, alespoň podle příkladových vět, se agree ON používá, jak je zmíňeno ve vysvětlivkách k testu, ve smyslu domluvit se na něčem, ale když chceme říct shodnout se na něčem/dívat se na určitou věc stejně/mít stejný názor, tak oba slovníky uvádějí jak agree on tak agree about. Pochopil jsem to z těch vět špatně, nebo opravdu v té jedné situaci je možnost použít obě předložky?

p.s.: omlouvám se, že sem nedorazil na minulou hodinu :-)

Re: agree

Kolegové Oxford a Macmillan to vidí stejně, teď jsem na to koukal.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Pride vložený před 12 lety

Re: agree

Kolegové Oxford a Macmillan to vidí stejně, teď jsem na to koukal.

nerds strike back :)

longman take rika on/about a uvadi prikladovou vetou: We don't agree on everything, of course.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od mew vložený před 12 lety

nerds strike back :)

longman take rika on/about a uvadi prikladovou vetou: We don't agree on everything, of course.

Re: nerds strike back :)

Ok, máte pravdu. Ověřoval jsem si to v původně v kolokačním slovníku, tam to jasně rozlišovali. Ostatní slovníky ale opravdu připouští obojí. Teď musím tu otázku kvůli Vám pozměnit. :-
) Není nad to, mít zvídavé studenty. :-)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 12 lety

Re: nerds strike back :)

Ok, máte pravdu. Ověřoval jsem si to v původně v kolokačním slovníku, tam to jasně rozlišovali. Ostatní slovníky ale opravdu připouští obojí. Teď musím tu otázku kvůli Vám pozměnit. :-
) Není nad to, mít zvídavé studenty. :-)

Re: Re: nerds strike back :)

Ay, caramba!

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 12 lety

Re: nerds strike back :)

Ok, máte pravdu. Ověřoval jsem si to v původně v kolokačním slovníku, tam to jasně rozlišovali. Ostatní slovníky ale opravdu připouští obojí. Teď musím tu otázku kvůli Vám pozměnit. :-
) Není nad to, mít zvídavé studenty. :-)

Re: Re: nerds strike back :)

Opraveno, alespoň je to teď lehčí. :-)

Defaultní ikona uživatele
ikona neznámého pohlaví Canadian
Odkaz na příspěvek Příspěvek od Marek Vít vložený před 12 lety

Re: nerds strike back :)

Ok, máte pravdu. Ověřoval jsem si to v původně v kolokačním slovníku, tam to jasně rozlišovali. Ostatní slovníky ale opravdu připouští obojí. Teď musím tu otázku kvůli Vám pozměnit. :-
) Není nad to, mít zvídavé studenty. :-)

Re: Re: nerds strike back :)

V tom případě je to špatně i v tom testu Slovesa s předložkami od vaší ženy. Je tam podobná věta s agree.

Nejspíš se tím myslí za jeho života…

Re: Re: nerds strike back :)

Taky jsem se chtěl zmínit, že mi agree on přišlo v pořádku ale něco mi říkalo, že stejně nemá cenu se ozývat. No alespoň pro příště vím, že to cenu má.

Re:

so did I :-) it seemed to me to be pretty easy at first :-)

Re:

taky myslím

hezký test, předložky myslím dělají problém každému, díky

Užitečný testík, děkuji za objasnění arrive in – at – on. Je toto použití někde popsáno? Vždy jsem se v gramatikách setkal jen s použitím arrive s at a in.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.