Help for English

Co znamená BRUNCH

Komentáře k článku: Co znamená BRUNCH

 

Vzhledem k tomu, že jsme dnes měli k snídaní pancakes (na přání syna, který viděl jak je snídá Kačer Donald, naskládané na sebe, prokládáné kousky másla a polité javorovým sirupem, pohádka :-) ) tak jsem si u toho pěkného obrázku se snídaní neposlintala klávesnici. :-)
Tohle jsou krásná témata angličtiny na sobotní ráno.

Myslím, že už jsem to slovíčko někde viděla. Je to prostě taková snídaně, po které se už nemusí obědvat :-). A když je to později odpoledne a je to něco mezi obědem a večeří, je to dinner? Pořád si ještě nejsem jistá, jak mám tuhle „jídelní událost“ časově zařadit…Díky předem za odkaz na článek, pokud je.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Geo vložený před 13 lety

Myslím, že už jsem to slovíčko někde viděla. Je to prostě taková snídaně, po které se už nemusí obědvat :-). A když je to později odpoledne a je to něco mezi obědem a večeří, je to dinner? Pořád si ještě nejsem jistá, jak mám tuhle „jídelní událost“ časově zařadit…Díky předem za odkaz na článek, pokud je.

Re:

Jak to myslíte odkaz na článek? Vždyť toto je článek.
Jinak se o tom ještě bavím v článku HOTEL BREAKFAST a taky v článku LUNCH vs. LAUNCH vs. LOUNGE.

A jak jsem psal, BRUNCH se začíná podávat mezi 11:00 a 13:00, konči kolem 16:00.

Před ním se většinou nic moc nejí a po něm může následovat DINNER nebo SUPPER.

Ale rozhodně to není něco mezi obědem a večeří.

Důležitější než jídlo je ale u brunche setkání s přáteli. prostě klábosíte celé odpoledne a u toho se ještě dobře najíte a napijete :-)

áno

Predstava nedeľného brunchu sa mi veľmi pozdáva…
:-)

barbecue?

kdyby se to setkání s přáteli konalo večer bylo by to barbecue? Ale to už není společenská událost na úrovni hotelu či restaurace :-)
Nebo jak se řekne, když se jde k někomu na návštěvu a sebou doneseme ochutnat něco ze svého kuchařského umění?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od jarmi1 vložený před 13 lety

barbecue?

kdyby se to setkání s přáteli konalo večer bylo by to barbecue? Ale to už není společenská událost na úrovni hotelu či restaurace :-)
Nebo jak se řekne, když se jde k někomu na návštěvu a sebou doneseme ochutnat něco ze svého kuchařského umění?

Re: barbecue?

Ale BARBECUE nesouvisí vyloženě s večerem.

Na barbecue pozvete lidi k sobě třeba na zahradu a peče se maso. Může to být odpoledne nebo večer.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Roman Svozílek vložený před 13 lety

Re:

Jak to myslíte odkaz na článek? Vždyť toto je článek.
Jinak se o tom ještě bavím v článku HOTEL BREAKFAST a taky v článku LUNCH vs. LAUNCH vs. LOUNGE.

A jak jsem psal, BRUNCH se začíná podávat mezi 11:00 a 13:00, konči kolem 16:00.

Před ním se většinou nic moc nejí a po něm může následovat DINNER nebo SUPPER.

Ale rozhodně to není něco mezi obědem a večeří.

Důležitější než jídlo je ale u brunche setkání s přáteli. prostě klábosíte celé odpoledne a u toho se ještě dobře najíte a napijete :-)

Re: Re:

myslela jsem, jestli je článek o Dinner…

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Geo vložený před 13 lety

Re: Re:

myslela jsem, jestli je článek o Dinner…

Re: Re: Re:

Aha, no něco chystám. Sice to nebude přímo jen o DINNER, ale večeři se tam budu taky věnovat :-)
Akorát se mi teď nedaří sehnat pořádné obrázky k tématu, tak to zatím stojí…

Re: Re: Re: Re:

Nevadí, já si počkám. Díky

Re: Re:

áá, já jsem si říkala, že jsem tu už o tom někde něco četla…
díky za zajímavý článek

Muj kanadsky brunch

V nedeli jsme sly s kamaradkou na muj prvni brunch a je to presne tak, jak se pise v clanku. Servirka vam nalije coffee (na stole uz mate nachystany cukr, smetanu atd.) a vyberete si z menu. Vetsinou to byla vajicka (volske oko nebo omeleta na nejaky zpusob), opeceny toastovy chleba, opecene kosticky brambor a par kousku zeleniny na velkem taliri. Kamaradka si dala jeste livance (samozrejme ty velke, jake ji kacer Donald :-)), ty si pomazete maslem a politeje sirupem jakym chcete. Clovek sotva funi, ale servirka se nas stejne ptala, jestli jeste neco nechcem (treba dolit kafe). Jinak jsem pozorovala cvrkot kolem, tak v te restauraci sedely hlavne skupinky mladych lidi (podle tech kruhu pod ocima byli asi po flamu), ale byly tam i duchodkyne nebo cele rodiny s detma i prarodicema. Vsichni bastili, pili caj nebo kavu a klabosili. Atmosfera byla fakt prijemna. Z ceskych restauraci to neznam, protoze tam se clovek jde jenom rychle najist a ne stravit prijemnou hodku s prateli. PS: A jinak dekuji za clanek, kdyz jsem slovicko brunch poprve hledala ve slovniku, tak jako branch a vubec mi to nedavalo smysl, proc se snidani rika vetev. :-)

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.