Help for English

Who says this? = Kdo to říká?

Komentáře k článku: Who says this? = Kdo to říká?

 

velmi poučné i pro případné cestování.Jinak velmi ocenuji Vaši nápaditost a držím palce do další práce

9/10. Osmička je chyták.

Taky mě napadlo, že „regular or large“ říká doktor, zda jsou bolesti normální nebo velké, ale to by asi byly spíš silné – strong.

Jen dvě chyby (u 7 a 8)? To jde. :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Bodlinek vložený před 12 lety

Taky mě napadlo, že „regular or large“ říká doktor, zda jsou bolesti normální nebo velké, ale to by asi byly spíš silné – strong.

Re:

Pochopte, že toto patří do kategorie naprosto běžných otázek. V restauraci/baru atp. se vás takto běžně zeptají.

Nikde jinde to není bežná každodenní otázka, ač by třeba někde mohla zaznít…

Ta 8 je vážně těžká. známku jsem v anglii kupoval a prodavačka se mě na třídu neptala :) a u 7 jsem si říkal že se může ptát kuchař číšníka jakou pizzu má připravit :)

Odkaz na příspěvek Příspěvek od mig vložený před 12 lety

Ta 8 je vážně těžká. známku jsem v anglii kupoval a prodavačka se mě na třídu neptala :) a u 7 jsem si říkal že se může ptát kuchař číšníka jakou pizzu má připravit :)

Re:

Kupoval jste známku jako turista a nevíc asi na pohled, a ne na dopis… Proto se nemusela prodavačka na nic ptát. První třída je pouze u dopisů a myslím že i pouze vnitrostátní.

Je to chyták, to uznávám, ale ostatní otázky jsou naprosto běžné a znovu opakuji: jde o „bežné“ věty z každodenní angličtiny.

Pochopitelně, že by se jinak teoreticky mohl zeptat skoro KDOKOLI na COKOLI…

jelikož jsem nikdy neletěl letadlem, myslel jsem, že to dělá letuška jako ve filmu, kdy se zeptá cestujícího jakou má třídu, aby jej správně nasměrovala. Nikdy by mě nenapadlo, že by se mě zrovna na tohle ptal trafikant. Takže, při představě, že se mě na tohle zeptá trafikant tak jak jej známe z našich poměrů, vůbec bych nechápal a myslel si o něm svoje.
:-D

87% a by the way, já si myslím že policajt může říct že pustí nahrávku pouze jednou například při nějakém vyslýchání. Ale to je jenom drobnost :-)

Re:

Ale letuška se neptá na třídu, a to ani ve filmu.
Letuška chce vidět váš boarding pass, ze kterého vše pozná.

Pěkný test, děkuji :-)

:? pohorela som na 8ičke – jasné… a 12tke…hm:server…

Bacha na osmicku

93 % … Osmicka je zradna, mrska.

Proč to u té 7čky nemůže být doktor? V případě, že by se ptal třeba na tlak..? :)

Jupí 80% . . Tak to už bych se měl přestat považovat za startera 

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.