Help for English

Word formation #12

Komentáře k článku: Word formation 12

 

AUTHORITATIVE je negativního významu, říká, že si někdo vymáhá autoritu, že trvá na poslušnosti ‚hlava nehlava‘. AUTHORITATIVE je naopak něco, co má váhu, co má autoritu, na co se lze spolehnout…ne­odporuje si tohle trochu? nema být místo toho druhýho to authoritarian?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od miške vložený před 12 lety

AUTHORITATIVE je negativního významu, říká, že si někdo vymáhá autoritu, že trvá na poslušnosti ‚hlava nehlava‘. AUTHORITATIVE je naopak něco, co má váhu, co má autoritu, na co se lze spolehnout…ne­odporuje si tohle trochu? nema být místo toho druhýho to authoritarian?

Re:

Ne, AUTHORITARIAN je negativní. Ve vysvětlení je to již opraveno.

Ve trojce není možné offending?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Battlefield vložený před 12 lety

Ve trojce není možné offending?

Re:

Ne, přídavné jméno je OFFENSIVE, není tedy důvod přídavné jméno vytvořené uměle pomocí participia.

AUTHORITARIAN mě dostal. Authoritarian je i podle Oxfordu jednoznačně negativní. Ovšem použití (1) u AUTHORITATIVE mi přijde významově blízko, i když uznávám negativní nádech v tom není.

Spojení AUTHORITATIVE FATHER jsem dokonce našel ve velmi podobném užití i třeba v této recenzi z Daily Telegraph:Simi­larly, as a man, Chabon cheerfully plays the role of the authoritative father learnt from his father?s generation in full knowledge that it?s an artifice, an elaborate bluff, and that beneath it he is just as confused about the world as his children. 'This is an essential element of the business of being a man: to flood everybody around you in a great radiant arc of bulls---.? Manhood for Amateurs is a fragmented memoir presented as a collection of essays grouped around the various meanings of manhood today.
AUTHORITARIAN
believing that people should obey authority and rules, even when these are unfair, and even if it means that they lose their personal freedom
an authoritarian regime/governmen­t/state
The school was very authoritarian and exam-orientated.
Father was an authoritarian figure.

AUTHORITATIVE
1
showing that you expect people to obey and respect you
an authoritative tone of voice
2
that you can trust and respect as true and correct
the most authoritative book on the subject
**** **** **** ****

Značit jízdenku mi připadá logické a chápu, že je to správně, ale napsala jsem chybně DEVALUE, protože jsem si mylslela, že jsem někde četla : znehodnoťte jízdenku označením. To by nešlo v žádném případě?

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Fife vložený před 12 lety

Značit jízdenku mi připadá logické a chápu, že je to správně, ale napsala jsem chybně DEVALUE, protože jsem si mylslela, že jsem někde četla : znehodnoťte jízdenku označením. To by nešlo v žádném případě?

Re:

Jenže DEVALUE neznamená znehodnotit ve smyslu učinit bezcenným/nepou­žitelným. Používá se v ekonomii (devalvace měny) nebo ve smyslu neglect/dispa­rage/belittle at­p.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Fife vložený před 12 lety

Značit jízdenku mi připadá logické a chápu, že je to správně, ale napsala jsem chybně DEVALUE, protože jsem si mylslela, že jsem někde četla : znehodnoťte jízdenku označením. To by nešlo v žádném případě?

Re:

Navíc VALUE a VALID nejsou tvary vytvořené ze stejného slova.

90%
- AUTHORITARIAN jsem měla špatně jako Mirek.

Re: Re:

Díky moc za obě vysvětlení a vám, pane Víte, děkuji za tento a všechny podobné testy.

Taky mě dostalo „authoritarian“, vůbec jsem netušila, že to existuje. Zas vím o něco víc! :-)

90%

Napsala jsem authoritative, taky jsem neměla páru, že existuje něco jako „authoritarian“ …hehe, a teď si jdu zjistit, jak se to slůvko vlastně čte :-D

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.