Help for English

Homografy: Umíte je přečíst správně? (A)

Komentáře k článku: Homografy: Umíte je přečíst správně? (A)

 

Pořád žádnej komentář, vypadá to tady smutně, tak to musím napravit, podle mě je tohle velmi důležité, když si třeba odmyslím fonetiku jako takovou tak hlavně mám na mysli takové různé malé niance ( v tomto případě fonetické ) které pak dělají opravdovou angličtinu. Je nejen důležité mít široké spektrum znalostí, ale také být si jistý v delailech. Z tohoto pohledu je to podle mě velmi důležité a přínosné. Pěkně pěkně… :-)

Já za tento test děkuji, jelikož jsem se právě odnaučil výslovnost u TEAR APART. Celou dobu jsem si myslel, že se vyslovuje /ti:r/

30%… přitom jsem si říkal, že to bude jasná 100%. Ještě teď to rozdýchávám.

Teda jo, člověk tu pár týdnů není a tolik nových článků a testů … to budu dohánět do Vánoc :-)
K testu: mně zase trošku zaskočilo, že jsem znejistěl u slovíčka SOW. Teprve zpětně jsem si zjistil, že SOW /v/ – „sít“ a SEW /v/ – „šít“ se vyslovují stejně.

Vyborny testik a musim se priznat, mam co dohanet. Jen drobnost – ve slovniku se pro „bass“(low tone) prehraje /beis/ misto /baes/.

Re:

Souhlasím. Ale když už jsme u správného používání jazyků – slovo „niance“ neexistuje :)

Re: Re: Ad Roman

To není české slovo;)

Re:

bass se ale v tomto případě vyslovuje /beis/ ,jen v případě té ryby (tuším že okouna) se vyslovuje /bæs/

Dobrý den postrádám ve větách podtržené slovo. Děkuji

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.