Help for English

Do do, had had, you you...

Komentáře k článku: Do do, had had, you you...

 

Diky

Diky za tento clanek ~

velmi praktické

našla jsem v PEU 616 (weak and strong forms). Děkuji za krásný příklad užití.

příklad na for for

Mně se zase moc líbí výskyt dvou for v testu www.h4e.cz/2010110501 (6. věta):
What do you usually ask your parents for for your birthday?

Sice hezke, ale kdybych to pouzil pri normalni konverzaci, myslite, ze by dotycni clovek umel si to prelozit, nebo by si jen myslel, ze jsem to proste rekl jen dvakrat (ale myslel to stejny) snad vite jak to myslim =D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od Koudy7 vložený před 12 lety

Sice hezke, ale kdybych to pouzil pri normalni konverzaci, myslite, ze by dotycni clovek umel si to prelozit, nebo by si jen myslel, ze jsem to proste rekl jen dvakrat (ale myslel to stejny) snad vite jak to myslim =D

Re:

myslím, že je třeba „mít v uchu“ vazby (had dinner, last week, this week, in front of you, on purpose…) a rozeznat právě ten přízvuk, rytmus, intonaci.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od jarmi1 vložený před 12 lety

Re:

myslím, že je třeba „mít v uchu“ vazby (had dinner, last week, this week, in front of you, on purpose…) a rozeznat právě ten přízvuk, rytmus, intonaci.

Re: Re:

a taky smířit se s tím, že v angličtině může mít sloveso i podstatné jméno stejný tvar (pomocné will vs a/the will vs to will, to man x a/the man, to go x a/the go) a další „zázraky“ :-D

Odkaz na příspěvek Příspěvek od jarmi1 vložený před 12 lety

Re:

myslím, že je třeba „mít v uchu“ vazby (had dinner, last week, this week, in front of you, on purpose…) a rozeznat právě ten přízvuk, rytmus, intonaci.

Re: Re:

Presne tak.

Odkaz na příspěvek Příspěvek od jarmi1 vložený před 12 lety

Re: Re:

a taky smířit se s tím, že v angličtině může mít sloveso i podstatné jméno stejný tvar (pomocné will vs a/the will vs to will, to man x a/the man, to go x a/the go) a další „zázraky“ :-D

Re: Re: Re:

Napr. house a house

Díky

Díky za pěkný článek, a především za nahrávky. :-)

Tak o tomhle jsem nikdy neslyšela ani nikde nečetla. Většinu vět bych si dokázala přeložit, ale to had had a do do mě docela zarazily. Děkuju za vysvětlení :-)

Přiznám se, že se s tím teď setkávám poprvé.

 

Příspěvky mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Pokud máte účet můžete se přihlásit.

Příspěvky v diskusi jsou majetkem jejich autorů. Provozovatel webových stránek Help For English za ně nenese zodpovědnost.